• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Олексій Бруслик: «Треба вибудувати інституційну архітектуру на Полтавщині по реалізації ветеранської політики: від старостату – до обласної адміністрації»

Полтавщина є першою областю в Україні, яка на виконання постанови КМУ №702 створила структурний підрозділ із реалізації ветеранської політики. Про це розповів заступник начальника ОВА Олексій Бруслик під час брифінгу в офіційному медіацентрі.

«Важливе завдання на сьогодні, поставлене начальником військової адміністрації, – вибудувати інституційну архітектуру на Полтавщині з реалізації ветеранської політики: від старостату – до обласної адміністрації, – розповів Олексій Бруслик. – До 1 вересня районні військові адміністрації мають утворити відповідні структурні підрозділи. Територіальні громади – визначити профільних заступників голів громад, відповідальних за реалізацію ветеранської політики».

Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб ОВА за цей час має розробити Порядок взаємодії структурних підрозділів облвійськадміністрації, райвійськадміністрацій та територіальних громад щодо реалізації завдань ветеранської політики й подати на затвердження начальнику ПОВА.

У межах структурних підрозділів ОВА будуть визначені відповідальні за реалізацію завдань ветеранської політики на рівні начальників управлінь чи відділів у відповідних галузях.

«Управління у справах ветеранів ОВА повинно стати верхівкою «айсберга» міцної системи-мережі взаємодії як на рівні області, так і на рівні громад, – розповів Олексій Бруслик. – Зараз усі заходи повинні йти в одному ключі та векторі, мати на меті не просто показати державну опіку й подяку за воєнні подвиги, а в результаті повернути до повноцінного цивільного життя. Як неодноразово підкреслював Дмитро Сергійович, портрет сучасного ветерана – це особа 25-35 років, в якої є родина, діти, і вона має жити без остраху наслідків травматичних подій для ментального стану, відновити своє фізичне здоров’я, бути працевлаштованою та максимально соціально захищеною».

Однією з прогресивних ініціатив підтримки ветеранів є участь області в пілотному проєкті Мінветеранів щодо запровадження інституту помічника ветерана. Проєкт поки що діє в чотирьох областях країни. Полтавська область буде включена до проєкту на наступному етапі.

Ініціатива прагне допомогти ветеранам і членам їхніх сімей повернутися до нормального життя. Новий сервіс, і відповідно професію з потужним соціальним функціоналом розробляли, спираючись на міжнародний досвід на принципі «рівний – рівному». Помічники ветеранів консультуватимуть щодо навчання, працевлаштування та реалізації проєктів власного бізнесу. Допоможуть у вирішенні соціальних і пенсійних питань. Нададуть підтримку в питаннях фізичної та психологічної реабілітації.

Ще одним інструментом забезпечення місцевих гарантів та цільової підтримки є нещодавно прийнята Комплексна програма реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки.

У громадах мають врахувати пріоритетність підтримки ветеранів та їхніх родин при плануванні бюджетів на наступний рік і передбачити прийняття окремих цільових програм або включення заходів підтримки до профільних програм соціально-економічного розвитку.

 

Насамкінець Олексій Бруслик звернувся до представників ветеранської спільноти, громадських організацій із закликом до співпраці.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk