• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

На Полтавщині 31 заклад медичної допомоги надає психосоціальну підтримку населенню

В області реалізують проєкт МОЗ «Охорона психічного здоров’я у структурі меддопомоги». Він охоплює всі верстви населення й наближає послугу психолога на первинній і вторинній ланках медицини.

«У Полтавській області 31 заклад медичної допомоги уклав договір із НСЗУ за напрямом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Це 170 місць надання послуг і 320 лікарів, які уже пройшли навчання за програмою mhGAP і опановують базові навики ведення психічних і неврологічних розладів, – розповіла начальник управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Світлана Писаренко. – У межах медичних гарантій надання допомоги дорослим та дітям із психічними розладами абсолютно безкоштовне».

Знайти необхідний медзаклад можна завдяки онлайн-мапі. https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry.

Сімейні лікарі, терапевти, педіатри проходять навчання і опановують базові навики ведення психічних і неврологічних розладів. Щоб вміти виявляти у своїх пацієнтів стреси чи депресивні стани на початкових етапах. І у разі необхідності перенаправляти до вузького фахівця.

«Навчання – це дуже важливий ключовий момент для фахівців у сфері охорони психічного здоров’я. Отримуючи нові знання, ми отримуємо нові інструменти для подолання наслідків травм війни. У майбутньому лікарі зможуть потурбуватися про своє психічне здоров’я, психічне здоров’я жителів області та громадян усієї нашої держави, – розповідає начальник Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги ПОР» Наталія Супруненко. – Система надання психологічної допомоги фокусується на профілактиці, ранньому виявленні та втручанні, психопросвіті з акцентом на самодопомогу».

Фахівці з надання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки (13 клінічних психологів, 56 практичних психологів, 8 лікарів-психологів, 9 психотерапевтів, 2 соціальні працівники) працюють у складі 64 медичних закладів Полтавської області.  

У межах українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» психологічну допомогу населенню Полтавщини з квітня 2023 року надають мобільні медичні команди у складі сімейного лікаря, медичної сестри, психолога, водія. Понад 2 тисячі мешканців області отримали комплексну медико-психологічну допомогу, з них психологічну консультацію отримали 423 людини.

Процес розбудови регіональної мережі надання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки відбувається в співпраці з міжнародними партнерами, громадськими організаціями та в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

 #ти як?

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk