• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Соціальна та фізична активність допомагають подолати стрес

Психолог ГУ ДСНС України у Полтавській області Юлія Фалєєва має 25 років стажу за фахом. Працює з постраждалим населенням та працівниками системи ДСНС 22 роки. Під час війни пройшла тривале навчання по роботі з кризою і травмою, ініційоване країнами НАТО. Адже під час війни роботи у психологів побільшало, і допомогу треба надавати фахово.

Юлія Фалєєва з перших годин після ракетного обстрілу «Амстора» в Кременчуці надавала психологічну допомогу родичам потерпілих, очевидцям трагедії, врятованим, які щодня приходили на місце зруйнованого торгового центру.

«Особливості надання першої психологічної допомоги постраждалому населенню в тому, що люди самі не розуміють, що потребують допомоги. Одразу після надзвичайної ситуації, евакуації, пожежі вони розгублені, панікують, проявляють агресію і відмовляються від будь-якої допомоги, – розповідає психологиня. – Наше завдання – вислухати, допомогти порадою, перенаправити до вузького спеціаліста чи надати необхідну інформацію».

Важливий елемент роботи психолога в структурі рятувальної служби – робота з персоналом. Рятувальники й до війни працювали з постраждалими, часто зіштовхуються з психотравмою, мають тенденції до професійного вигорання. Працівники диспетчерської служби теж потребують занять із психологом, адже першими приймають емоції постраждалих або очевидців надзвичайних ситуацій. Для рятувальників діє кімната психологічного розвантаження, проводять різні заходи на розвиток комунікативних здібностей, стресостійкості, на пізнання себе, профілактики емоційного вигорання, із взаємодії в родині, підтримки дітей у важких умовах. Що цікаво певним групам, те й обговорюють із психологом.

У часи війни ментальне здоров’я важливе абсолютно для кожного. Існує низка платформ із надання безкоштовної психологічної допомоги. У межах Всеукраїнської національної програми з ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, діє сайт – https://www.howareu.com/. Юлія Фалєєва радить людям, які відчувають стрес, занепокоєння чи злість, дієвий метод психологічного розвантаження: часто допомагають рутинні справи – виконання будь-якої діяльності. Ходимо в магазин, готуємо їсти собі, близьким, прибираємо кімнату, ходимо на роботу, дбаємо про дітей, сусідів, тварин. Соціальна та фізична активність – надійні помічники в подоланні стресу. Також не варто усамітнюватися. Спілкування з іншими, бесіди з психологом, священником, близькими важливі.

«Біда, про яку розповіли, – це вже пів біди», – додає психолог.

#ти як?

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk