• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В області отримати базову психологічну допомогу можна у сімейного лікаря чи педіатра 30 закладів ПМСД, – Олексій Бруслик

Створення якісної послуги у сфері психічного здоров'я – одне з головних завдань держави у протистоянні російській агресії та після перемоги. Допомога психолога зараз потрібна не лише військовим, волонтерам, дітям чи людям старшого віку.

Соціологічні дослідження показали, що 40-50% населення країни потребуватиме психологічної підтримки різного ступеня.
Розбудову системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки обговорили на семінарі «Всеукраїнська програма ментального здоров'я: регіональна координація», який відбувався у Києві.
Навчання пройшли заступники керівників обласних військових адміністрацій та майбутні регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Від Полтавської області участь у заході взяв заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я створюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської та має просту життєву назву «Ти як?», адже стосується абсолютно кожного. Психологічна допомога має надаватися абсолютно в різних секторах – освіти, соціальної сфери, охорони здоров'я, безпеки та оборони – на національному й регіональному рівнях.
«На Полтавщині вже реалізується проєкт МОЗ «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги». Він допоможе наблизити послугу з психічного здоров'я на первинній та вторинній ланках медицини сімейного лікаря, – розповів Олексій Бруслик. – В області отримати базову психологічну допомогу можна у сімейного лікаря чи педіатра 30 закладів ПМСД, які мають підписаний контракт із НСЗУ на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Загалом психологічну допомогу в регіоні можна отримати в 221 місці у 472 лікарів».
Знайти необхідний медзаклад відтепер можна завдяки онлайн-мапі: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry.
Важлива сесія семінару – навчання методології визначення повного маршруту проходження послуги: від того, як потенційний отримувач може дізнатися про неї до отримання допомоги та вивчення рівня її ефективності.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk