• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині провели штабні тренування з цивільного захисту

В обласній адміністрації провели планове штабне тренування з органами управління цивільного захисту. Тема тренувань – порядок дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з можливим забрудненням території радіоактивними речовинами.

«Через недотримання росією гуманітарного й міжнародного права є загроза теракту на території Запорізької АЕС. Тож ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв та відпрацювати ефективність наявних планів дій на випадок радіаційного забруднення, – наголосив заступник начальника ОВА Максим Калінін. – Минулого року проводили штабні навчання щодо можливого застосування противником тактичної ядерної зброї. Питання АЕС не відпрацьовували. Тож таке тренування на часі. Зокрема, щоб перевірити готовність усіх структур реагувати на відповідні виклики».

Під час навчання була змодельована ситуація можливого викиду радіації.

Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА Олександр Чалий зазначив, що в області функціонує 59 постів спостережень за радіаційним фоном. У разі виникнення надзвичайної ситуації через кожну годину проводитимуть заміри радіаційного забруднення повітря на Полтавщині.

«У разі виявлення завищеного показника настає час запровадження режимів радіаційного захисту населення. Якщо буде запроваджений режим номер 1, для привернення уваги громадян лунатиме сигнал тривоги, в ефірі FM-каналів розпочнеться трансляція інструкції про вжиття необхідних заходів», – розповів Олександр Чалий.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Вікторія Пилипенко зауважила, що повідомлення про небезпеку передаватимуться протягом 5 хвилин та повторюватимуться через кожні 10-15 хв. 

«Для оповіщення населення у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру максимально залучені всі наявні в області медіа, офіційні інформресурси органів влади, соцмережі та онлайн-платформи. Зокрема інформування громадян в області забезпечують понад 40 онлайн-медіа, 8 аудіовізуальних медіа, до 60 друкованих видань»,– поінформувала Вікторія Пилипенко.

Крім того, обговорили питання надання медичної допомоги. В області визначено 11 лікарень, які можуть приймати постраждалих. Проговорили й про радіологічний контроль харчових продуктів, евакуацію та розміщення населення. Узгодили алгоритм дій всіх підрозділів на випадок загрози або надзвичайної ситуації, пов’язаної з радіоактивним забрудненням.

Максим Калінін дав доручення начальникам РВА провести відповідні навчання в районах із представниками громад.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk