• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

За сприяння Мінветеранів в Україні розроблено “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” щодо підтримки психічного здоров'я

Путівник розроблений фахівцями Українського ветеранського фону (УВФ) Міністерства у справах ветеранів України. Він являє собою збірник авторських напрацювань та адаптованих матеріалів з надання психологічної, медико-психологічної та психіатричної допомоги. Його підготували психологи-експерти, які працюють на Гарячій лінії кризової підтримки УВФ, що реалізується за підтримки Українського фонду швидкого реагування IREX та Державного департаменту США.

У збірнику представлено матеріали, спеціально розроблені для підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Воїнів на шляху реінтеграції до цивільного життя. Зокрема, у Путівнику містяться “Дорожня карта” у системі надання психологічної, медичної та психіатричної допомоги, а також рекомендації ветеранам та членам їхніх родин. Ці рекомендації уклали фахівці Гарячої лінії з урахуванням особистого досвіду та практичної психологічної роботи, у тому числі в умовах повномасштабної війни в Україні.

Під час презентації Путівника заступниця міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець  зазначила, що питання психічного здоров’я та емоційного стану людини ще два роки тому було не настільки актуальним, як і власне культура звернення до психологів. Наразі ж держава відповідально та фахово ставиться до цього питання, адже ветерани та ветеранки, члени їхніх родин мають отримувати якісні та доступні послуги.

“Путівник стане у пригоді усім, хто взаємодіє з ветеранами і ветеранками, хто буде фахово працювати в органах місцевої влади та всім колективам і організаціям, HR-фахівцям, які звертаються до нас щодо проведення тренінгів із питань комунікації з ветеранами, які зараз повертаються з війни. І у нас уже є такий досвід, ми вже працюємо з такими колективами — і онлайн, і офлайн”, — підкреслила Світлана Кашенець.

Виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова повідомила, що за час функціонування Гарячої лінії УВФ вже опрацьовано 13 тисяч звернень. І, важливо, що 60% звернень надійшло від чоловіків.

“І ця цифра надихає та руйнує стереотипи. Адже коли людина перебуває в критичному стані, має бути точка, куди вона може звернутися, описати свої емоції, виговорити стан. Наші фахівці дають такі інструменти”, — зазначила Наталія Калмикова.

“Кілька днів тому був рік, як ми отримали перший дзвінок на Гарячу лінію кризової підтримки. Це — дуже потужний досвід. Консультувати по телефону, не бачачи свого співрозмовника — це вищий пілотаж. Таких спеціалістів важко кимось замінити. Я дякую нашим психологам — за командну роботу, за те, як вони працюють”, — говорить Олександр Чаморсов, ветеран, психолог Гарячої лінії кризової підтримки УВФ, кризовий психолог, травмотерапевт.

Ознайомитися і завантажити “Путівник для ветеранів і членів їхніх родин” можна за лінком: https://veteranfund.com.ua/doc/putivnik.pdf

І нагадуємо, що Гаряча лінія кризової підтримки УФВ Мінветеранів 0 800 33 20 29 працює 24/7 для ветеранів, їхніх родин та всіх українців у складних ситуаціях. Послуги надають фахові психологи безкоштовно!

Міністерство у справах ветеранів України

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk