• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

На Полтавщині не зафіксовано випадків захворювання на холеру

Про гострі кишкові інфекції, зокрема холеру, чим вона небезпечна, симптоми та профілактику розповіла на брифінгу в медіацентрі Полтавщини завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій, лікар-епідеміолог ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Світлана Пивовар.

Холера – це гостра кишкова, особливо небезпечна інфекція, що виникає внаслідок вживання зараженої води або їжі, може стрімко поширюватися та охоплювати великі групи людей. Без належного лікування у 50% хворих може привести до смерті.

Під час війни або стихійних лих завжди підвищується ризик виникнення спалаху холери, оскільки люди змушені жити без належних санітарних умов.

В Україні існують ендемічні регіони холери, це території Донецької, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської областей та Криму. Полтавська область до цього переліку не належить. Випадків захворювання на Полтавщині не реєструвалиповідомила Світлана Пивовар.

Враховуючи можливість виникнення потенційних ризиків виявлення випадків «завезеної» холери через велику міграцію населення, на Полтавщині визначені лікувальні заклади, які за потреби будуть перепрофільовані в госпіталі, що надаватимуть допомогу хворим на холеру.

«Фахівці Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України з червня по жовтень двічі на тиждень здійснюють моніторингові дослідження водойм у місцях масового відпочинку населення та один раз на місяць досліджують стічні води з очисних споруд. У червні вже досліджено 41 пробу води з відкритих водоймищ – усі результати негативні. Також проведені бактеріологічні дослідження на наявність холерних та холероподібних вібріонів проб води з Ворскли (на пляжах Подільського, Шевченківського, Київського районів Полтави) та Коломака (в селі Копили). В перших двох пробах виявлені холероподібні вібріони, але вони не є збудниками холери», – наголосила Світлана Пивовар.

Щоб не захворіти на холеру, необхідно дотримуватися елементарних правил:

  • для пиття, миття посуду, овочів, фруктів, ягід використовувати воду лише з перевірених джерел;
  • не купувати на стихійних ринках або з рук в’ялену рибу, морепродукти та страви, що швидко псуються;
  • не вживати продукти сумнівної якості;
  • піддавати ретельній термічній обробці продукти при приготуванні їжі;
  • уникати відпочинку у невстановлених місцях;
  • дотримуватися правил особистої гігієни.

Ще один ефективний профілактичний захід – це щеплення. Вакцина ефективно запобігає зараженню.

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk