• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Підтримка внутрішньо переміщених осіб – серед пріоритетів нашої роботи, – Олексій Бруслик

Із початку повномасштабного вторгнення Полтавщина стала тилом для понад 200 тисяч людей, які переїхали із зон бойових дій. Нині на обліку в області перебувають 188 тисяч осіб. На обласному рівні докладають максимум зусиль для підтримки та інтеграції переселенців у життя громад.

Про це зауважив заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.

«Підтримка внутрішньо переміщених осіб – серед пріоритетів нашої роботи, – сказав Олексій Бруслик. – Так, в області виплачують державну допомогу на проживання. Торік 178 400 сімей ВПО отримали її на 4 мільярди гривень. У поточному році органи соцзахисту населення призначили допомогу для 138 500 сімей на 2 мільярди гривень».

Окрім того, діє й обласна підтримка внутрішньо переміщених осіб.

«Для сприяння інтеграції та соціалізації переселенців працює обласна Комплексна програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2024 роки. Загальний обсяг фінансування становить понад 179 мільйонів гривень», – додав Олексій Бруслик.

Актуальним є питання облаштування житла. Нині 6583 переселенці мешкають на базі 154 місць компактного проживання. Полтавська ОВА провела роботу з громадами щодо аналізу та інвентаризації комунального майна і виявлення об’єктів і житлових приміщень, які можливо переобладнати під соціальні гуртожитки без права приватизації.

Наразі сформовано пул із 80 перспективних об’єктів, в яких після ремонтів можна розмістити понад 3000 осіб. Полтавська область єдина в країні вже подала інформацію по цих об’єктах до Мінреінтеграції, щоб взяти участь за двома програмами, реалізація яких здійснюється відповідно до Фінансових угод між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Також облвійськадміністрація сприяє інтеграції ВПО в життя громад. Наразі в Кременчуцькій та Миргородській РВА, а також 16 тергромадах уже створені відповідні ради або інші консультативно-дорадчі органи з питань підтримки ВПО.

«Полтавська область знаходиться в п’ятірці лідерів серед регіонів за працевлаштуванням переселенців. Тримає першість із їх залучення до громадських та інших тимчасових  робіт, у межах урядового проєкту «Армія відновлення».  Внутрішньо переміщені особи працювали в пунктах незламності, на розвантаженні й фасуванні гуманітарної допомоги, облаштуванні приміщень під укриття, – акцентував Олексій Бруслик. – Також 43 особи отримали мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу в межах програми  «єРобота».

Довідково. При Полтавській обласній військовій адміністрації запрацював офіційний медіацентр. У ньому проводитимуть інформаційні заходи для представників медіа за участю правоохоронців, рятувальників, медиків, освітян та інших профільних фахівців із різних напрямів соціально-економічного, культурного, науково-технічного розвитку регіону.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk