• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Олексій Бруслик: «В області активно впроваджують сімейні форми виховання»

На Полтавщину переїхали із зон бойових дій 14 прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. В них виховують 64 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа. Крім того, на території області проживають 109 опікунів-переселенців, які виховують 153 дитини.

Питання підтримки сімейних форм виховання та влаштування дітей-сиріт у родини обговорили на зустрічі заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик і керівники SOS Children’s Villages International та Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна.

Олексій Бруслик зауважив, що в області активно розвиваються сімейні форми виховання.

«Наша основна мета – дати дитині сім’ю, в якій вона буде в безпеці і добробуті. Майже 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховують у сім’ях опікунів, прийомних родинах і дитячих будинках сімейного типу. В нас діють 142 прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, 14 сімей патронатних вихователів. Але через повномасштабну війну з’явилися нові виклики, кількість сиріт збільшується. Крім того, на Полтавщині багато внутрішньо переміщених сімей із дітьми, які втратили дім, роботу, соціальну підтримку. Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, опікунські родини теж змушені були переміститись з інших регіонів через війну».

Луганське обласне відділення Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка» України допомогло вже трьом родинам вирішити питання оренди житла.

«У світі ми працюємо 74 роки, в Україні – 20 років, саме з сімейними формами виховання дітей. Під час війни охопили послугами переселенців із дітьми, але сімейне влаштування осиротілих дітей завжди залишається основним видом нашої діяльності, – розповів національний директор Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка» України Сергій Лукашов. – Охоплюємо діяльністю всю Україну, адже сім’ї мігрують з області в область. Готові допомагати у переселенні, супроводі, влаштуванні родин із дітьми. Окрім гуманітарної та матеріальної допомоги, ми навчаємо батьків, надаємо різні консультації».

Благодійна організація має офіси в Полтаві та Лубнах, мобільні бригади постійно виїжджають до Новосанжарської та Кременчуцької громад. Підтримку надають прийомним, опікунськім сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

На зустрічі сторони домовилися й надалі сприяти створенню нових прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, проводити рекрутинг та навчання кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, впровадити програму популяризації сімейних форм виховання. Крім зйомки соціальних роликів для роз'яснення пріоритетності усиновлення дитини, домовилися провести низку зустрічей у громадах та колективах.

 

Image

Анонси

28.06.2024 – запрошуємо на унікальну подію «Полтавщина туристична» в ПДАУ
Оголошується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk