• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Профілактика артеріальної гіпертонії. Сучасні методи лікування

Артеріальна гіпертензія останнім часом набула характеру епідемії. З кожним роком збільшується кількість хворих. Гіпертонія продовжує поступово «молодшати». Виявлення підвищеного рівня тиску у підлітків уже нікого не дивує, хоча ще 10-20 років це було нонсенсом. І, на жаль, у подальшому це провокує появу таких ускладнень, як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, розвиток серцевої недостатності, порушення мозкового кровообігу.

Причиною гіпертонічної хвороби може бути як генетичний механізм, так і екзогенні фактори, що стають все більш поширеними разом зі стрімким розвитком сучасного світу.

Основні фактори, які впливають на підвищення артеріального тиску:

  • хвороби серцево-судинної та нервової систем, нирок, щитоподібної залози, наднирників;
  • прийом деяких лікарських засобів (глюкокортикоїди, еритропоетин, нестероїдні протизаплідні препарати, пероральні контрацептиви), токсичні речовини;
  • вік (більше 50 років);
  • надмірна вага (зростання маси тіла на 10% супроводжується підвищенням АТ);
  • вживання в їжу солі у великих кількостях;
  • зловживання алкоголем та куріння;
  • малорухливий спосіб життя, при якому ризик виникнення гіпертензії підвищується на 30 – 40 %;
  • часті стресові ситуації;

спадковість (якщо один із батьків хворіє на гіпертонічну хворобу, то з імовірністю у 50-60% захворіє й дитина, якщо обоє батьків – дитина матиме таку ж проблему практично у 100% випадків).

Тому бажано ще з молодого віку замислюватися над профілактикою гіпертонічної хвороби, особливо якщо хто-небудь із близьких родичів має серцево-судинні захворювання.

Підтримуйте нормальну масу тіла. Зараз жодна хвороба не трапляється так часто, як ожиріння. За останніми оцінками ВООЗ, більше 1 млрд людей у світі мають зайву вагу. В Україні ж на ожиріння страждає 22,1% населення. Однак кричущим є ще і той факт, що з кожним роком збільшується число дітей і підлітків, які страждають надлишковою вагою.

Дотримуйтеся правильного режиму харчування (в добовому раціоні не повинно бути більше кухонної солі, ніж 3-5 г). В осіб із гіпертонічною хворобою і ожирінням зниження маси тіла на 1 кг супроводжується зниженням АТ на 1-2 мм.рт.ст. Включайте в щоденний раціон продукти, багаті калієм, магнієм і кальцієм (курага, чорнослив, родзинки, овочі та фрукти, бобові, різноманітна зелень, нежирний сир, жовтки курячих яєць).

Уникайте вживання спиртних напоїв, адже безпечної дози алкоголю не існує. Чим більше спожити спиртного, тим більше підвищується тиск.

Не менш небезпечним є тютюнопаління. Інсульт та ішемічна хвороба серця у курців виникає в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто не палить.

Регулярно займайтеся фізичними вправами (не менше 30-40 хв 3-4 рази на тиждень). У людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, ризик виникнення артеріальної гіпертензії на 20-50% вищий, ніж у фізично активних людей.

Уникайте стресів та дотримуйтеся гігієни сну – не менше 8 годин на добу. Намагайтеся тримати чіткий режим дня з постійним часом підйому і засинання.

Говорити про діагноз «артеріальна гіпертензія» можна у випадку, якщо лікарем було зафіксовано неодноразове підвищення артеріального тиску вище 139/89 мм рт. ст.

Сучасні методи діагностики і лікування гіпертонії дозволяють успішно контролювати загальний стан і попереджати страшні ускладнення – втрату зору, аритмію, серцеву недостатність, інфаркт міокарду, інсульт.

Якщо ж діагноз гіпертонічної хвороби вже встановлено, то головними завданнями є дотримання постійного прийому гіпотензивних ліків та регулярний контроль свого артеріального тиску, дотримуючись разом з цим профілактичних заходів.

Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Тільки лікар може призначити відповідні засоби терапії після правильно проведеного обстеження. Ця хвороба хоч і не є повністю виліковною, але у злагодженій роботі пацієнта та лікаря можна досягти хороших результатів лікування.

Дотримання всіх вказівок і рекомендацій лікаря допоможе позбутися багатьох симптомів, які може викликати це підступне захворювання. Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей!

 

Вікторія Порубай, завідувач АЗПСМ №1 КНМП «Центр первинно-медико-санітарної допомоги № 1» м. Кременчук

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk