• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині підписали Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору

Начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року задля об’єднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та бізнесу.

«Безбар’єрність – невід'ємна складова повноцінного життя. Україна впевнено впроваджує засади рівності прав та доступності. Питання безбар'єрності набуло актуальності в умовах повномасштабної війни та ранньої відбудови, адже всі люди мають бути захищені однаково, – наголосив Дмитро Лунін. – ПОВА підтримує Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору та конкретними діями втілюватиме її вжиття. Закликаємо громадян брати активну участь в обговореннях та пропонувати кроки до реалізації цієї стратегії».

Народний депутат Олена Шуляк зазначила, що процес відновлення України після війни відбуватиметься за принципами безбар’єрності.

«Питання безбар’єрного простору вже вирішуємо на законодавчому рівні. Я є ініціатором реформи містобудування, щоб українські міста нарешті стали комфортними та зручними для всіх груп населення. Для цього потрібно, щоб залучалися кошти місцевих бюджетів», – зауважила Олена Шуляк.

Дмитро Лунін зазначив, що на Полтавщині в межах Національної стратегії планують реалізувати проєкти в закладах культурної спадщини, охорони здоров'я, спортивних об'єктах, щоб забезпечити рівні умови для участі кожного у перемозі, відбудові й розвитку країни. Серед ініціатив:

-  оцифрування експонатів Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського задля екстреного зберігання культурної спадщини й доступної функції альтернативної комунікації для осіб з інвалідністю та маломобільних категорій населення;

-  впровадження ініціатив надання психіатричної допомоги внутрішньо переміщеним (евакуйованим) особам та військовим, учасникам бойових дій;

-  формування мережі сучасних спортивних споруд для фізичного розвитку, реабілітації та адаптації осіб з інвалідністю, зокрема шляхом реконструкції фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці.

Також на заході презентували «Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської – гід із толерантної комунікації та взаємодії. Друкована версія довідника зберігається в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського. Книга поєднує традиційні та інноваційні технології. Має зручне подання тексту. Паралельно видання містить текст шрифтом Брайля. У книзі є словник, як правильно та толерантно звертатися до людей з інвалідністю.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk