• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

5 травня - Міжнародний день акушерок

Дбайливо тримати на руках нове життя –справжнє покликання! З представниками цієї професії, як мінімум раз у житті, зустрічався кожен з нас. Щоправда, у дуже юному віці – одна-дві хвилини від народження. І це доленосне побачення не залишає відбитка у людській пам'яті, на превеликий жаль, адже професія акушера варта того, щоб дізнатися про неї детальніше!

Сам термін «акушер» походить від французького слова accoucheur (дослівно: «той, хто знаходиться біля ложа»). Тобто акушерки – головні помічниці жінок під час вагітності та пологів. Вони протягом усього періоду народження дитини перебувають поруч із роділлею, підтримують її у цей невимовно важливий та складний для кожної жінки день – день появи на світ нової маленької людини!

Акушерки працювали задовго до того, як перший лікар-спеціаліст з'явився на світ! Майже у всіх культурах їхня праця вважалася пов'язаною з магією, чаклунством. Це цілком зрозуміло, адже народження нового життя і сьогодні ми сприймаємо як чудове диво. Жінка, що допомагає при пологах, повинна бути ще й досвідченим психологом. Завдання акушерки полягає в тому, аби заспокоїти жінку і допомогти їй. Акушерка не просто досвідчений медичний працівник, що володіє глибокими знаннями, - вона друг і помічник. Вона може бути лагідною та різкою, може поспівчувати або навіть підвищити голос. І не варто ображатися на це.

Акушерка несе відповідальність відразу за два життя – мами та дитини. Головна відмінність роботи акушерки від інших медичних спеціальностей полягає в тому, що вона має справу не з хворою, а зі здоровою людиною. Саме тому вона не тільки повинна мати чіткі знання, але і бути чуйною, тактовною, здатною швидко приймати вірні рішення, контролювати ситуацію, аби природний процес пройшов без ускладнень. Для того, щоб працювати в акушерстві необхідно мати наступні якості: уважність, спостережливість, самоорганізація, терпіння, стресостійкість, ввічливість, коректність у спілкуванні, відповідальне ставлення до роботи.

Робота акушерки заслуговує на велику повагу. Досвідчені представниці цієї професії кажуть, що у пологовому будинку панує своя особлива атмосфера.  Це атмосфера нового життя, абсолютно чистої енергетики, неймовірного щастя, що дістається високою ціною.

Тому ті спеціалісти, які присвячують цій справі своє життя, дійсно заслуговують на визнання та шанобливе ставлення.

Щорічно 5 травня із 1992 року відзначається International Midwives Day (так звучить назва урочистості англійською мовою) це стосується 50 держав, в число яких входить і наша країна.

Щиро вітаємо Вас шановні акушерки ДЯКУЄМО!

 

 

Цьохла Сергій Григорович

Завідуючий пологовим відділення

КП «Міський клінічний пологовий будинок ПМР»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk