• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Кременчуцькому районі обговорили проблеми поводження з відходами

27 квітня в Глобиному відбулася нарада з представниками територіальних громад Кременчуцького району з питань управління відходами: сучасний стан та шляхи реалізації державної політики. Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик розповів про зміни в законодавстві, які вступають у силу вже влітку цього року.

«Проблема управління відходами в Україні та Полтавській області зокрема потребує кардинальних змін. Прийнятий Закон України «Про управління відходами» набуває чинності 9 липня 2023 року, тому на регіональному рівні ми маємо підготуватися до впровадження змін, – розповів Олексій Бруслик. – Нині маємо обговорити проблеми, які існують у сфері управління відходами.  Але окремо взята громада не зможе самостійно вирішити їх. Ми маємо рухатися в форматі співпраці. В області є позитивні кейси міжмуніципального співробітництва з управління відходами, є територіальні громади, які об’єднують свої зусилля і спільно вирішують цю проблему. Разом із тим будемо затверджувати «Регіональний план управління з твердими відходами в Полтавські області». Від нашої спільної спроможності організувати належну систему управляння з відходами в області залежить наша конкурента спроможність у цій сфері. Бе без цього жоден інвестор не прийде в регіон і не побудує відповідну інфраструктуру».

Заступник голови Глобинської ТГ Олександр Кочерга розповів, що для громади питання поводження з відходами є надзвичайно важливим й актуальним.

«У громаді є комунальне підприємство, яке забезпечує вивезення твердих побутових відходів. Нині укладено 1586 договорів із фізичними особами. Після розширення території громади ми всіляко намагаємося проводити процедуру реєстрації й узаконення стихійних сміттєзвалищ. Цього тижня завершилася ліквідація стихійних сміттєзвалищ, є надія що ми відійдемо від них і створимо полігон» .

У 2021 році був розроблений обласний Регіональний план управління відходами, але він не був затверджений через зміни в законодавстві. На нараді науковці, які його створювали, дали конкретні поради громадам, як налагодити систему зброру та вивозу сміття, як розробити схеми санітарної очистки населених пунктів. Працівники екологічних організацій представили результати соцдосліджень на тему збору відходів, а представники міжнародних організацій – успішні кейси з налагодження системи сортування й переробки.

У новому законодавстві уводиться принцип «забруднювач платить» – власник відходів покриває витрати на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення та оброблення, включаючи витрати на створення та утримання об’єктів оброблення відходів. Сміттєзвалища закриватимуться, натомість з’являться полігони твердих побутових відходів, сортувальні лінії і згодом – сміттєпереробні заводи. Розробити плани управління відходами мають не лише громади, а й підприємства, установи та організації.

Подібні наради вже відбулися Лубенському та Миргородському районах. Оскільки не всі голови громад Кременчуцького району долучилися до обговорення, їх окремо запросять 2 травня на подібне зібрання громад Полтавського району.

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk