• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Віктор Ревегук презентував нову книгу під назвою «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.»

У літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулася презентація книги кандидата історичних наук Віктора Ревегука «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.».

Як зазначено в анотації до видання, у ньому йдеться про героїчну і водночас трагічну боротьбу селянства Полтавщини за землю й волю – волю для людини й України у часи Української революції і в період переходу до НЕПу.

– Темою Української революції займаюся давно. Під час періоду перебудови, а потім і після здобуття Україною незалежності з’явився доступ до раніше невідомих документів, архівів. Стало цікаво працювати, бо стереотипи, нав’язані нам раніше, почали руйнуватися, зникати. Тема села мені близька, бо я й сам народився і прожив у селі певний час, чув тамтешні розмови, спілкувався з дідами, які господарювали ще до революції. Тема селянства у період Української революції 1917-1921 років – складна й заплутана. На мій погляд, у ній досі достоту не розібралися. Село прагнуло землі і волі. Землі – селянам, волі – селянам і волі – Україні. Мені здається, що тоді селяни були більшими патріотами України, ніж є нині. Тоді воля селянина і воля України були невіддільними. Люди комуністичний режим не сприймали, не розуміли його ідеологію. Навіть найбідніший селянин хотів бути господарем, мати власний шматочок землі, – пояснює Віктор Ревегук. – Книга наукова, але я намагався писати популярно, доступно. Думаю, вона стане в нагоді студентам історичних факультетів, вчителям історії, краєзнавцям і всім, хто цікавиться історією своєї батьківщини. У кінці книги є географічний покажчик, тому в ній дуже легко знайти інформацію про той чи інший населений пункт.

Як зазначає Віктор Ревегук у вступі до книги, «наукове видання виконане на основі документів центральних державних архівів України, Державного архіву Полтавської області, відомчого архіву Управління СБУ в Полтавській області, періодичної преси 1917-1921 років, мемуарної літератури та вже опублікованих наукових досліджень, у тому числі й автора цих рядків. Більшість архівних документів, що використані в монографії, введені в науковий обіг вперше». За його словами, найбільше документів відповідного періоду збереглися в Гадяцькому й Лохвицькому повітах.

Участь у презентації книги «Селянство Полтавщини в добу Української революції 1917-1921 рр.» взяли доктор історичних наук, професор кафедри філософії, історії та педагогіки Полтавської державної аграрної академії Микола Якименко, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Людмила Бабенко, технічний редактор видання, співробітник видавництва «Полтавський літератор», представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю ОДА, студенти-магістранти ПНПУ імені В.Г. Короленка, учні 10-го класу Розсошенської гімназії. Микола Якименко звернув увагу учасників заходу на опрацьований Віктором Ревегуком масив історичних джерел, унікальність і цінність дослідження, факти, наведені в ньому.

– Віктор Якович – визнаний на Полтавщині та в Україні фахівець у галузі новітньої історії. Частина його публікацій були вміщені як розділи у шкільних і вузівських підручниках, які стосувалися періоду Української революції, опубліковані низка його статей, інтерв’ю, побачили світ телевізійні передачі за його участю, – зазначила Людмила Бабенко. – В загальноукраїнському масштабі науковці неодноразово зверталися до відповідних тем, зокрема висвітлення ролі робітництва й селянства у революційному русі, але регіональний аспект у такому повному, об’ємному викладі бачимо вперше. Віктор Якович зібрав величезний архівний матеріал, який дав змогу в цьому презентованому виданні подати якнайповнішу картину, всю палітру політичного, суспільного життя напередодні та в роки Української революції. Його книга знайде шлях до всіх читачів: від фахівців-істориків, науковців і до студентів та школярів. Перевага видання, як і всіх публікацій Віктора Яковича, – в їх колоритній, доступній, живій, оригінальній мові. Його стиль викладу матеріалу подібний не тільки до документального відтворення тогочасних документів, а й до мовної інтерпретації, яка близька і зрозуміла читачам різних категорій.

Триста примірників видання вийшли друком у комунальному видавництві «Полтавський літератор» на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у межах регіональної Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери на 2016-2020 рр. Як і всі друковані видання, реалізовані за кошти обласного бюджету відповідно до Плану випуску соціально-значущих видань, презентовану книгу безкоштовно передадуть бібліотекам, творчим спілкам і товариствам області.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk