• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В області розробляють Програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря

11 квітня під головуванням заступника начальника Полтавської ОВА Олексія Бруслика відбулося засідання Комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

«Сьогодні обговорюємо проєкт Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2023 - 2027 роки для зони «Полтавська». До розробки програми залучили науковий та експертний потенціал області, щоб належним чином організувати процес моніторингу за станом атмосферного повітря, – розповів Олексій Бруслик. – Після розгляду і підтримки проєкту Програми комісією його буде направлено до профільного Міністерства. У разі погодження винесемо проєкт Програми на розгляд сесії обласної ради».

Нині моніторинг стану атмосферного повітря зони «Полтавська» здійснюють лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології, КП «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міськради, відокремлені підрозділи ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Начальник відділу організаційної роботи, звітності та зв'язків із громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів ПОВА Ірина Лебідь розповіла про особливості нової Програми.

«Для удосконалення існуючої системи моніторингу довкілля, кращого доступу громадськості до екологічної інформації розроблено пропоновану Програму, якою заплановано здійснити низку заходів, – розповіла Ірина Лебідь. – Зокрема провести оцінку просторового розподілу концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі; визначити режими оцінювання стану повітря; спроєктувати мережу спостережень та  інформаційно-аналітичний комплекс із визначення якості атмосферного повітря».

Крім того програмою передбачено:

- створити комунальну установу, яка буде впроваджувати діяльність із моніторингу якості атмосферного повітря;

- встановити індикативні та референтний пости спостереження за станом атмосферного повітря;

- провести сервісну підтримку автоматизованої інформаційно-аналітичної системи;

- придбати пересувну муніципальну екологічну лабораторію.

До розробки Програми долучалися кременчуцькі науковці. У Кременчуці вже діє система муніципального моніторингу, до якої входить мобільна лабораторія та автоматизовані стаціонарні пости спостереження за станом забруднення атмосферного повітря. Доступ до різних систем моніторингу надає можливість здійснювати експертну оцінку даних і розробляти програми, спрямовані на зменшення викидів в атмосферу, контролювати діяльність промислових об’єктів та інформувати громадськість про стан повітря.

Члени комісії внесли свої пропозиції до проєкту, щоб пройти всі етапи затвердження.

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk