• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Стан функціонування природно-заповідного фонду Полтавської області

10 квітня на нараді в начальника обласної військової адміністрації обговорили питання «Про стан функціонування природно-заповідного фонду Полтавської області». За Державною стратегією регіонального розвитку до 2027 року передбачено розширення площі природно-заповідного фонду до 15% від загальної території країни.

В Полтавській області обліковується 366 територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, що становить 3,2% від загальної площі області. Із них 5 регіональних ландшафтних парків, 161 заказник, 138 пам’яток природи, 48 заповідних урочищ, 1 дендрологічний парк, 13 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва.

«На сьогодні з загальної кількості територій природно-заповідного фонду області 30 – загальнодержавного значення, із них 2 національні природні парки «Нижньосульський» та «Пирятинський», 20 заказників, 4 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, 2 дендрологічні парки, ботанічний сад та ботанічна пам’ятка природи, що розташована на території регіонального ландшафтного парку «Диканський», – розповів тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної військової адміністрації Тарас Миколайчик. – Загалом в області 396 територій та об’єктів природно-заповідного фонду».

До Державного земельного кадастру не внесені відомості щодо 359 об’єктів, із них: 21 – загальнодержавного значення; 338 – місцевого. Крім того, не всі регіональні ландшафтні парки мають відповідну документацію: проєкт створення; проєкт організації території; проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж.

«Керівники парків та органи місцевого самоврядування мають активізувати роботу – до кінця цього року потрібно привести документацію на заповідні території відповідно до вимог чинного законодавства, бо невстановлені межі можуть призвести до ризиків передачі приватним користувачам у власність та користування територій, які підлягають охороні, що неприпустимо», – зауважив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Серед основних шляхів вирішення проблем функціонування природно-заповідного фонду є:

-  резервування цінних для заповідання територій та об’єктів;

-  створення нових, розширення меж існуючих територій ПЗФ;

-  розробка документації із землеустрою;

-  залучення коштів громади й донорів.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk