• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Які медикаменти для лікування серцево-судинних хвороб можна отримати за програмою «Доступні ліки»

Про це розповіла Світлана Писаренко, начальник управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України:

«Вже 4 роки програма «Доступні ліки» (реімбурсація) входить до Програми медичних гарантій під адмініструванням Національної служби здоров’я України. Програма «Доступні ліки» дозволяє отримати необхідний лікарський засіб безоплатно або з невеликою доплатою. Повний перелік лікарських засобів, включених до Реєстру, що підлягає реімбурсації, можна знайти за посиланням:

 https://moz.gov.ua/uploads/8/44103-dn_351_21022023_dod2.pdf?fbclid=IwAR2LLzsRLBXrV7yrFgSekPnTGZAJXeXf7G613UYB0ezjSCDbsjLGOguya2E»

 

Пані Світлано, а які ж серцево-судинні ліки входять до Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації?

Всього до програми «Доступні ліки» включено 231 препарат для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань. Назву найбільш поширені: аміодарон, амлодипін, ацетилсаліцилова кислота, бісопролол, верапаміл, гідрохлортіазид, еналаприл, клопідогрель, лозартан  тощо.

Як отримати рецепт?

Потрібно звернутись до лікаря первинної медичної допомоги, тобто сімейного лікаря.

Від чого залежіть сума доплати?

Сума доплати залежіть від роздрібної ціни за упаковку певного виробника. Різниця між цією вартістю і вартістю, яку відшкодовує НСЗУ за програмою реімбурсації і є сумою доплати. Візьмемо, наприклад, ацетилсаліцилову кислоту, яка входить до протоколів лікування для профілактики інфаркту міокарда за наявної патології серця. Найпоширенішим дозуванням є 75 мкг. Ацетилсаліцилова кислота це діюча речовина і у дозі 75 мкг представлена в Реєстрі 9 виробниками. Найменша сума доплати 17,32 грн. Найбільша – 55,73 грн.

Рецепт виписується саме по діючій речовині без торгової назви. А в аптеці фармацевт має запропонувати ліки з того переліку виробників, що наявні,  пацієнт же власноруч обирає суму доплати.

Скільки часу є дійсним виписаний рецепт?

Термін дії рецепту становить 30 днів з дати виписки.

Що робити, якщо необхідного препарату немає в аптеці?

Слід запитати фармацевта причину відсутності та уточнити термін постачання. В разі потреби звернутись до іншого аптечного закладу.

Де знайти аптеку, в якій можна отримати препарати за програмою «Доступні ліки»?

Перелік аптек, які уклали договір з НСЗУ за програмою реімбурсації, можна знайти на сайті НСЗУ в розділі «е-дані, аналітичні панелі (дашборди)» за посиланням https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва обираєте населений пункт та напрямок реімбурсації. Крім того, є зручний чат-бот «Спитай Гриця» https://t.me/SpytaiGrytsia_bot. Або ж за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk