• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Профілактика та зміцнення здоров'я полтавських дітей

У межах українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у співпраці з Львівським медичним коледжем післядипломної освіти та Департаментом охорони здоров’я обласної військової адміністрації протягом чотирьох днів медичні працівники та вчителі пілотних громад – учасників проєкту з Полтавщини – підвищували свою кваліфікацію в ході тренінгу «Здорова школа: зміцнення  здоров’я і профілактика неінфекційних захворювань у закладах освіти».

Про цілі і завдання тренінгу розповіли його організатори – Ірина Скорбун, координаторка освітнього компоненту проєкту «Діємо для здоров’я», Олена Назарова, викладач-методист КЗ ЛОР Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, та Ніна Дурдикулиєва, регіональний координатор проєкту.

Модератори заходу відмітили, що здоров’я дітей та освіта тісно взаємопов’язані. Неінфекційні захворювання (НІЗ) здебільшого розвиваються у дорослому віці, але поведінкові звички щодо збереження власного здоров’я формуються ще у дитинстві. Діти та молодь усе частіше зазнають впливу основних чинників ризику НІЗ, зокрема таких, як зниження фізичної активності, нездорове харчування, куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Тому своєчасні та ефективні заходи з профілактики НІЗ у дітей та підлітків можуть значно зменшити показники захворюваності та позитивно впливати на якість їхнього життя у майбутньому.

Під час тренінгу учасники опановують, як теоретично, так і на практичних заняттях, навички із зміцнення здоров’я школярів та профілактики НІЗ через ініціювання змін та різних активностей у закладах освіти; супровід дітей із хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, астма та серцево-судинні захворювання; надання домедичної допомоги, зокрема розпізнавати різні види травм, правильно виконувати серцево-легеневу реанімацію, зупиняти кровотечі на симуляційних манекенах; надання психологічної допомоги собі, колегам та школярам і поширення знань про психічне здоров’я через різні інструменти.

Багато практичних занять у групах допомагають колегам із різних громад та закладів ближче познайомитися, щоб і надалі обмінюватися досвідом та обговорювати спільні проблеми.

 

 

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk