• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві запрацював цілодобовий кабінет для збереження репродуктивного здоров’я

І не дарма з цією метою було обрано КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради», адже тут медична допомога надається 24/7.  Невідомий об'єкт

Послуги в кабінеті можуть отримати безоплатно всі жінки і дівчата, які опинилися у складних життєвих обставинах, (у тому числі ВПО), які мають інвалідність та порушення опорно-рухового апарату, які постраждали від сексуального насильства, зокрема, в умовах війни.

У перспективі створення таких кабінетів у адміністративних округах, у територіальних громадах області.

Людмила Іванова, головний спеціаліст акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА пояснила: «Спочатку вибір упав на Полтавську громаду, бо вона в області є найбільш численною. Ми створили такий гінекологічний кабінет на базі закладу, який працює цілодобово. Сюди можуть звернутися і жінки, які постраждали внаслідок домашнього сексуального насильства, і пацієнтки з інвалідністю. Передбачено комплексну допомогу: не лише надання медичної, а й психологічної допомоги».

Кабінет обладнано в рамках спільного проєкту Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та Розвитку Великої Британії (FCDO).

Координатор проєкту БФ «Здоров’я жінки й планування сім’ї» ЛЕСЯ ХМЕЛЬ говорить: «Я не хочу називати це лише гінекологічним кабінетом, тому що це цілий простір для збереження репродуктивного здоров’я жінки. Ми придбали обладнання, медикаменти, витратні матеріали, які перевищують суму у 800 тисяч гривень. В Україні отаких подібних просторів є сім. У Полтавській області – це перший такий простір».

Директорка закладу Наталія Удовицька презентувала новостворений гінекологічний простір, розповіла про алгоритм отримання жінками таких послуг: «Спочатку лікар проводить бесіду з пацієнткою про те, що жінку очікує, яку ми пропонуємо їй допомогу. Отримуємо від неї згоду чи заперечення від запропонованого лікування або ж просто допомоги».

Прийом ведеться у чотирьох кабінетах: зоні спілкування, оглядовій залі, палаті після маніпуляцій та у малій операційній.

Оглядову залу обладнано безбар’єрним гінекологічним кріслом з регулюванням висоти, портативним УЗД апаратом та іншим маніпуляційним обладнанням.  

Додатково пацієнтки безоплатно можуть отримати медикаменти та засоби медичного призначення для запобігання небажаної вагітності, наслідкам сексуального насильства, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ.

Аби надавати медичні послуги такого рівня, фахівці пройшли відповідне навчання.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk