• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині вшанували пам’ять Героїв Крут

Цього року 29 січня виповнюється 105-та річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Цього дня в Полтаві, біля Свято-Миколаївської церкви, де увіковічено пам'ять учасника того бою, українського діяча, священника, педагога, публіциста Демида Бурка, відбувся захід із вшанування Героїв Крут.

Участь у ньому взяли заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Олексій Бруслик, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір, представники громадськості, духовенства, віряни.

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятної дошки Демиду Бурку.

«Уся країна вшановує сьогодні пам'ять вояків, які захищали нашу державність. Цей бій під Крутами увійшов в історію ще однією сторінкою про незалежність. Понад 100 років минуло від часу тих подій, але той бій є прикладом звитяжної боротьби й героїзму молодих українських захисників. Можна провести історичні паралелі між тими подіями й сучасністю, де кожне покоління українців боролося з московським ворогом, – зауважив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. – Сьогодні ми вкотре маємо відродитися, пам’ятаючи, яку ціну платимо за незалежність. Вічна пам'ять усім захисникам – і тодішнім, і сучасним».

Демид Бурко, хоч і не народився в Полтаві, та тісно з нею пов’язаний. У 1913 році закінчив Вінницьку церковну-учительську школу, у березні 1915 року мобілізований до імператорського війська та воював на західному фронті. У січні 1918-го Демид Бурко бере участь у бою під Крутами. Через багато років напише вірш – спогад «На вічну пам'ять мученикам».

Під час Другої світової війни Бурко – у Полтаві, із жовтня 1941 року – секретар Полтавського єпархіального управління УАПЦ. До осені 1943 року очолював Полтавську Свято-Миколаївську церкву. Із дружиною був одним з організаторів Полтавського Українського Червоного Хреста. У часи перебування у Полтаві працював і на літературній ниві – у місцевій пресі друкував вірші та статті мистецько-культурного напрямку. У 2020 році на Свято-Миколаївській церкві встановили меморіальну дошку Демиду Бурку.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk