• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Полтавщина – серед областей, де найбільше охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт

На обліку служб у справах дітей області перебуває 1996 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У поточному році встановлено відповідний статус 243 дітям. Відсоток охоплення таких дітей сімейними формами виховання в області становить 95,3% (середній показник по країні – 93,5%).

Про це начальник служби у справах дітей  Полтавської ОВА Ірина Фоменко зауважила, аналізуючи питання прав дитини на виховання в сім’ї в умовах воєнного стану під час апаратної наради.

Так, у регіоні функціонує 114 прийомних сімей та 36 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 441 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, особи з їх числа. У поточному році створено 1 дитячий будинок сімейного типу та 1 прийомну сім’ю. 

У  сім’ях опікунів, піклувальників виховується 1461 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування.

«До сімейних форм виховання у цьому році влаштовано 235 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опіку (піклування) – 210. До прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу – 25, – зауважила Ірина Фоменко. – Протягом 11 місяців усиновлено 32 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. В області зберігається тенденція до національного усиновлення: із загальної кількості усиновлених 30 дітей усиновлено громадянами України». 

На Полтавщині проживає 221 дитина, евакуйована (переміщена) з районів ведення бойових дій, із них 74 вихованці прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та 136 підопічних дітей. Також в область із іншими особами/без супроводу прибуло 10 дітей та одна сім’я патронатного вихователя з 1 дитиною. 

Полтавським обласним центром соціальних служб систематично проводяться тренінгові курси підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі. У 2022 році проведено 7 курсів, в яких взяли участь більше 120 осіб із 77 сімей та отримали відповідні рекомендації.

Окрім того, в 2022 році проведено 7 навчань для 109 прийомних батьків та батьків-вихователів із 53 прийомних сімей та 16 дитячих будинків сімейного типу.

Із метою підвищення  ефективності діяльності у сфері захисту прав дітей забезпечено співпрацю з МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна та реалізацію в області проєкту щодо підтримки переміщених (евакуйованих) сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з тимчасово окупованих територій та районів ведення активних бойових дій, а також сімей з дітьми Полтавської області, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Також в області впроваджується соціальний проєкт «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни». У його межах забезпечено функціонування Всеукраїнського чат-боту «Дитина не сама». 

«Службою у справах дітей забезпечено проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, консультування громадян, якими у чат-боті «Дитина не сама» подано заявку щодо прихистку дитини, яка залишилася без піклування батьків/законних представників, а також забезпечено проведення спеціального навчання, – зауважила Ірина Фоменко. – Нині вже 112 осіб пройшли вищевказане навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину, яка з різних причин під час війни залишилась без піклування дорослих».

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk