• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди провели дискусії провідних дослідників ідей філософа

У Полтавській обласній філармонії протягом дня 3 грудня відбулася серія дискусій «Ідеї Сковороди в нашій сучасності» за участі провідних дослідників ідей філософа. Також відбудуться Сковородинівські читання.

Аспен Інститут Київ провів захід за ініціативи та у партнерстві з Полтавською ОВА. Начальник ПОВА Дмитро Лунін привітав дослідників у Полтаві та побажав плідної й цікавої дискусії.

«Радий вас вітати на батьківщині філософа. Ми вчора розпочали наукову конференцію, і дійшли висновку – Сковорода насправді обігнав час, і наші сьогоднішні сучасні діалоги були ще в творах філософа, – розповів Дмитро Лунін. – Григорій Савич говорив про те, що не треба змагатись за свою думку і нав’язувати її, дві сторони в дискусії мають дійти істини. Але кожен має право на свою власну думку. Тобто свободу. І як влучно сказав Сковорода, що «зрівнявши все злото, проти свободи воно лиш болото». Я хочу, щоб сьогодні ми розібрали його ідеї, а в майбутньому дійшли до головної мети філософа – «гарного життя, з любов’ю, з філософією».

Директор програмного розвитку Аспен Інститут Київ Денис Полтавець наголосив на актуальності ідей філософа та їх суголосності з діяльністю Інституту.

«Його постать дійсно важлива для українців. Цетральні його ідеї – це те, над чим працює наш інститут, – це самопізнання, звернення до власної природи, актуалізація своїх природніх звичок і схильностей, та втілення їх у практичне життя. Для нас і сьогодні дуже актуальні думки Сковороди, над якими ми працюємо в практичній площині», – розповів Денис Полтавець.

Ведучи діалоги про Григорія Сковороду, так чи інакше ставиш багато запитань. Відповіді на них у дискусії шукали: Олександр Савчук і Марина Єщенко, Тарас Лютий і Орися Демська, Олександр Філоненко і Андрій Кулаков, Володимир Прокопеко і Денис Полтавець.

Дослідники творчості Григорія Сковороди розглянули постать філософа в українській культурі, подивилися на мандрівника, як мислителя, порівняли Сковородинські ідеї з нашою сучасністю та розглянули філософію Григорія Савича в контексті української ідентичності.

Під кінець заходу пройшли Сковородинівські читання. Учасники читали текст «Вдячний Еродій» і аналізували його з філософом Олександром Філоненком. Разом присутні розібрали структуру тексту, окремі образи, думки та сенси, які вклав у цю роботу Сковорода.

Переглянути дискусії можна за посиланням: https://bit.ly/3EWWXmY

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk