• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Пройдіть гру та станьте стійкішими до дезінформації

Медіаграмотність – це здатність розуміти та фільтрувати інформацію з різних джерел і точок зору.

Harmony Square — це коротка безкоштовна онлайн-гра, що покликана допомогти гравцям стати стійкішими до міс- та дезінформації.

Гра розміщена на окремому веб-сайті.

У кінці вересня 2022 було запущено українську версію онлайн-гри, яка стала сімнадцятою версією міжнародного проєкту з медіаграмотності, що адаптована до національного контексту.

Творці: Психологи Кембридзького університету за підтримки Національного агентства щодо кібербезпеки та захисту інфраструктури США (CISA), нідерландського медіаколективу «DROG», дизайнерської агенції Гусмансона та компанією «Park Advisors» розробили спеціальну безкоштовну онлайн-гру «Harmony Square» з метою «вакцинації» суспільства від політичної дезінформації.

Під час гри гравці отримають знання про те, як створюється і поширюється політична дезінформація. Вчені виявили, що після практикуму гравці проявляють психологічний спротив методам маніпуляції, якими послуговується політична дезінформація, підвищують рівень критичного мислення і не поширюють такий контент серед учасників своїх мереж.

Гра базується  теорії «щеплення»: вплив на людину невеликої «дози» звичних методів, які використовують під час поширення фейкових новин, дозволяє краще виявляти та ігнорувати дезінформацію, якщо вона стикнеться з нею в майбутньому.

Коли гравці розуміють, яким чином можна спровокувати політичний розбрат у грі, використовуючи всі методи – від ботів до залучення фальшивих експертів, – вони отримують своєрідну «психологічну вакцину» для протидії таким явищам у реальному світі.

Як відбувається гра? Протягом 10-ти хвилин, які триває гра «Harmony Square», відбувається активне експериментальне навчання через виконання вправ на перспективу: перед гравцями поставлене завдання поширювати дезінформацію і розпалювати внутрішні суперечності в тихому і мирному районі – на площі «Гармонії».

«Гра – швидка, легка і комічна, ґрунтується на отриманні досвіду виявлення дезінформації та її поширення серед друзів», – говорить доктор Джон Рузенбек, психолог Кембридзького університету, провідний автор дослідження.

Гра має 4 рівні, на яких користувачі вивчають 5 технік маніпуляції, що найчастіше використовуються під час поширення політичного медіаконтенту:

  • троллінг;
  • використання емоційної мови;
  • штучне збільшення обсягів аудиторії контенту через використання ботів і фейкових вподобайок;
  • поширення теорії змови;
  • поляризація аудиторії.

Гра «Harmony Square» покращує: здатність людей ідентифікувати правдиву інформацію та дезінформацію; рівень впевненості під час ухвалення власних рішень; ймовірність поширення дезінформації через друзів у власній мережі (у бік зменшення таких випадків).

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk