• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Дайджест активностей Фільтра до Глобального тижня медіаграмотності

Під час Глобального тижня медіаграмотності Фільтр, національний проєкт з медіаграмотності МКІП, проведе ряд активностей. Їхня ціль — об’єднати українців навколо теми медіаграмотності у час війни та надати інструменти для боротьби з фейками. Нижче розповідаємо про наші плани.

27 жовтня, вперше, проєкт Фільтр МКІП та IREX проведуть всеукраїнський національний тест з медіаграмотності. Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого!   

До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, чи вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду. 

Платформа для проходження тесту буде відкрита 27 жовтня тричі протягом дня: початок об 11:00, 15:00, 19:00.

Посилання на платформу для проходження тесту буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня. 

  • Спеціально до тижня медіаграмотності Фільтр підготував словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні та світі. Він ознайомить вас із основними поняттями теми, такі як, наприклад, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо.

Ознайомитись зі словником можна тут.

  • Фільтр підготував корисні інформаційні листівки на тему медіаграмотності у PDF-форматі. Вони стануть у пригоді для організації занять на тему медіаграмотності у навчальних закладах. Серед тем:

- як перевірити достовірність фото?

- чи можна довіряти Вікіпедії?

-  як працює російська пропаганда в мультиках?

-  які є 5 інструментів пропаганди?

-  як виявляти дезінформацію?

Ознайомлюйтесь з документами тут.

27 жовтня о 16:30 Фільтр проведе онлайн-лекцію “Як стати джедаєм на інформаційному фронті?” для всіх охочих студентів України. Під час лекції студенти дізнаються: 

- Як створювати веселий, проте свідомий контент у ТікТок? 

- Якими є ознаки маніпуляції?

- Як перевірити достовірність зображення, правдивість статистики та справжність експерта?

Дізнавайтесь про це та інше, зареєструвавшись на лекцію за посиланням

  • Фільтр разом МОН заохочує усіх освітян України провести урок з медіаграмотності у своїх навчальних закладах. Аби організувати заняття, рекомендуємо наступні, уже готові до використання, матеріали: 

1 Урок від IREX «Медіаграмотність під час війни». 

Цей урок допоможе потренувати навички медіаграмотності та визначити ризики інформаційного простору під час війни. 2 Тулкіт від британського Департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту. 

Він складається з посібника для вчителів та онлайн-гри для цікавого й інтерактивного навчання. 

3 Тулкіт Фейк ≠ факт від Шведського інституту. 

Тулкіт складається з практичних вправ з розпізнавання різних видів фейків та пропаганди. Пакет документів містить готові презентації з коментарями для вчителів. 

Якщо ж ви хочете розробити власний урок, то пропонуємо вам можливі теми: 

  • Блогери та журналісти. Кому довіряти і як перевіряти?

  • Як створювати якісний контент?

  • Російська пропаганда в мультиках. Чого ми не помічали? 

Щоб допомогти вам краще підготуватися до уроків та надихнути на нові теми та обговорення з учнями, Фільтр підготував корисні й легкі у сприйнятті матеріали на тему медіаграмотності. Шукайте всі зазначені матеріали за цим посиланням.

  • Фільтр розпочав флешмоб у ТікТок #яфільтрую. Під час тижня медіаграмотності записуйте відео під звук, перевіряйте, наскільки ви медіаграмотні та додавайте хештег #яфільтрую. Нехай про важливість медіаграмотності дізнається якомога більше користувачів!

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk