• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Перша леді презентувала низку україномовних аудіогідів у визначних пам’ятках світу

Перша леді України Олена Зеленська розповіла про запуск одразу чотирьох аудіогідів українською мовою у визначних пам’ятках світу.

За допомогою відеозв’язку вона долучилася до запуску українського аудіогіда в палацовому комплексі Шенбрунн. Він складається з 1441 приміщення та палацового парку і є одним із найважливіших культурних надбань Австрії та найвідвідуванішим туристичним об’єктом Відня.

Аудіоекскурсія українською в Шенбрунні – це чергове втілення проекту дружини Президента з поширення української мови в музеях і пам’ятках світу.

Олена Зеленська переконана, що повномасштабне російське вторгнення в нашу країну зробило ініціативу ще актуальнішою.

«Найцінніше для нас – наші люди. Вони і є Україна. Нам дуже хотілося б, щоб наші співвітчизники відчували присутність батьківщини, хоч би де вони були. Україна та цивілізований світ мають спільну мову – мову мистецтва й культури. У той час як Росія говорить мовою руйнування, ми говоримо мовою цивілізації та збереження найдорожчого», – сказала вона під час відеовключення з Києва.

Перша леді подякувала директору Schönbrunn Group Клаусу Пангольцеру, Міністерству праці та економіки Австрії й особисто його очільнику Мартіну Кохеру, а також Посольству України в Республіці Австрія за реалізацію проекту.

Також цими днями в межах ініціативи Олени Зеленської запрацював український аудіогід у Національному музеї Чехії. Його запуск став можливим завдяки плідній співпраці чеського Національного музею, Посольства України в Чехії та Національного музею ім. Д. І. Яворницького в Дніпрі. Аудіоекскурсії українською можна буде прослухати і в Единбурзькому замку – середньовічній фортеці, розташованій на скелі Castle Rock в столиці Шотландії, та в Музеї імміграції штату Сан-Паулу (Бразилія). Цей музей розміщується в будівлі гуртожитку іммігрантів. Він був відкритий з метою збору та збереження документів і пам'ятних речей людей, які прибували до Бразилії. З 1882 р. до 1978 р. до міста приїхали представники понад 60 національностей, зокрема й українці.

Олена Зеленська наголосила, що проект із створення українських аудіогідів триватиме, адже в умовах російської агресії це вже не просто туристична опція, а цивілізаційний фронт, де перемагають мова й культура.

 

 

Офіційне інтернет-представництво

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk