• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Про пенсійні гарантії, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та учасників тероборони

Збереження суверенітету України від перших днів війни і донині є безумовною заслугою наших захисників.  Держава гарантує пільги для тих, хто боронить державу та щодня наближає нашу перемогу. На які ж пенсійні гарантії можуть розраховувати військові, бійці тероборони та волонтери?Невідомий об'єкт

Учасники бойових дій, добровольці ТРО, що беруть участь у бойових діях, мають право на пільгове пенсійне забезпечення, а саме, - достроковий вихід на пенсію. Чоловіки зможуть вийти на пенсію в 55 років зі стажем не менше 25 років, а жінки - в 50 років зі стажем не менше 20 років.

Окрім того, передбачено, що учасники бойових дій отримають підвищені пенсії, зокрема:

  • для учасників бойових дій – 25% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;

  • для осіб з інвалідністю внаслідок війни – від 30% до 50% прожиткового мінімуму, залежно від групи інвалідності.

Водночас мінімальна пенсія для учасників бойових дій - 210% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, а для осіб з інвалідністю внаслідок війни від 360% до 650% прожиткового мінімуму.

Для обчислення пенсії враховуються всі види грошового забезпечення, що отримували військовослужбовці перед звільненням зі служби. Страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків, а заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески. Крім того, для визначення розміру пенсії враховується страховий стаж та заробіток, набутий особою за увесь період трудової діяльності.

Визначення і встановлення статусу особи не належить до повноважень органів Пенсійного фонду, однак призначення пенсії та визначення її розміру напряму залежить саме від цього, тому тим, хто наразі стоїть на захисті України, та їх родичам варто врахувати, за якими критеріями визначають належність особи до однієї з категорій.

До осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій, належать:

          - військовослужбовці Збройних Сил України (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони), Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту;

          - військовослужбовці військових прокуратур;

          - поліцейські;

          - особи рядового та начальницького складу МВС, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, Державної податкової служби;

          - особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань тощо.

Бійцям, які брали участь у виконанні бойових завдань або були у складі розвідки, а також ті, хто отримав тяжкі поранення, що унеможливило подальшу службу, статус учасника бойових дій надають незалежно від кількості днів, які вони провели на передовій. 

Особи, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, мають право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Ці норми набули чинності з 21 березня 2022 року і передбачені законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнані ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій" від 15 березня 2022 року №2121-IX.

На статус особи з інвалідністю внаслідок війни можуть претендувати ті ж люди, що мають право на отримання статусу учасника бойових дій, однак отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання під час виконання обов'язків військової служби.

Як і раніше, під захистом держави - не лише військовослужбовці, але й члени їхніх сімей. Члени сімей, які втратять на війні годувальника, отримають статус "сімʼї загиблих (померлих) захисників та захисниць" і відповідну пенсію. Одержати статус члена сім’ї ветерана або загиблого на війні можуть батьки; другий з подружжя, якщо не одружився вдруге; діти, що не мають своїх дітей; діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття; утриманці військовослужбовців, що загинули.

Всі ті, хто не є військовими, проте допомагають їм боротися з ворогом на полі бою, зокрема волонтери, мають можливість отримати статус учасника війни. 

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk