• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Сьогодні підіймаємо кримськотатарський прапор як один із символів боротьби за звільнення Криму від російської окупації

Сьогодні в Україні – день ушанування національного прапора кримських татар, одного з корінних народів Криму.

У кожного народу є символи, які назавжди увібрали в себе всі його перемоги й поразки, біль і радість, спогади та плани. Але, найголовніше, – вони означають, що народ, який їх створив, зміг вистояти в нелегких історичних баталіях і пронести їх із собою. Для корінного кримськотатарського народу одним із таких символів є його прапор.

Кримськотатарський прапор поєднує історію, сучасність і майбутнє народу. Кок-байрак (блакитне полотно) і герб тарах-тамга є національною символікою кримських татар. Мави Кок (блакитний колір) у тюркських народів – синонім чистоти та свободи. Він асоціюється з небом і морем. Тарах-тамга є родовим знаком Гіреїв, панівної династії Кримського ханства.

Ці символи, поєднані в прапорі, кримськотатарський народ проніс через усе буремне XX століття. Вперше кримськотатарський стяг був затверджений Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Однак після більшовицької окупації Криму він опинився поза законом. Десятиліттями народ був змушений жити під затвердженою в Москві символікою, пройти через Другу світову війну та депортацію, щоб лише в 1991 році знову мати змогу підняти свій прапор у незалежній Україні.

У 2014-му нащадки радянських поневолювачів розпочали новий етап війни за право на підкорення інших народів. Вони окупували Крим, почали переслідувати незгодних, викрадати, катувати, вбивати, засуджувати за надуманими приводами. Близько 80% політв’язнів у Криму – саме кримські татари, серед яких і перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

Тож сьогодні ми всі разом з кримськими татарами підіймаємо кримськотатарський прапор не лише як символ народу, а і як один із символів боротьби за деокупацію Криму. Віримо, що правда та справедливість переможуть, а у звільненому Сімферополі знову майорітимуть українські й кримськотатарські стяги.

Офіціне інтернет-представництвоо Президента України

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk