• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Проведення весняно-польових робіт – один із головних акцентів діяльності Полтавщини як тилової області, – Дмитро Лунін

Старт весняно-польових робіт, забезпечення насінням, паливно-мастильними матеріалами, бронювання військовозобов’язаних – ці питання обговорили в обласній військовій адміністрації у межах онлайн-наради з керівниками сільгосппідприємств, фермерами й очільниками територіальних громад.

«Проведення весняно-польових робіт – один із головних акцентів діяльності Полтавщини як тилової області. Це вагома складова економіки. Були прийняті кілька рішень Радою оборони області: щодо пересування сільгосптехніки, її безперешкодного переміщення через блокпости, бронювання військовозобов’язаних, врахування потреб сільгосппідприємств у техніці для діяльності, створення бази даних щодо наявності насіння, добрив, засобів захисту рослин. Є домовленості з дистриб’юторами пального», – розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов зазначив, що весняно-польові роботи в області розпочалися.

«Це переважно підживлення озимих, але маємо інформацію, що на півдні регіону пробують закривати вологу. Уже підживлено 85% площ. Триває закупівля посівного матеріалу та ресурсів, – сказав Сергій Фролов. – На сьогодні міндобрива в області є, їх 19,7 тисячі тонн. Це на 1,5 тисячі тонн більше, ніж торік. Інформація по наявному насінню в області розміщена на сайті Департаменту, ми її направили всім сільгосппідприємствам».

Очільник Департаменту АПР ОВА поінформував, що пересування техніки і транспорту, польові роботи проводяться без спеціальних дозволів, але водночас щоб не допустити конфліктної ситуації під час перетину блокпостів і роботи в полі протягом комендантської години, керівники підприємств через територіальні громади зобов’язані своєчасно повідомляти підрозділи територіальної оборони й поліцію про здійснення таких робіт. У разі відсутності інформування працювати на полях під час комендантської години буде заборонено.

«Пересування транспорту з міндобривами, засобами захисту рослин, паливно-мастильними матеріалами безперешкодне від місця зберігання до місць застосування, але в межах черги на блокпосту. Габаритна техніка проїжджає шляхами державного значення відповідно до правил дорожнього руху й вимог. Є питання перетину блокпостів із причіпною сільгосптехнікою. Наприклад, у розгорнутому вигляді сівалка через блокпост не проходить, тому вона має бути в транспортабельному положенні або треба рухатися через польові дороги», – зазначив Сергій Фролов.

Він розповів, що для якісного і своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт зарезервовані необхідні обсяги бензину й дизпалива.

«Реалізація пального підприємствам області здійснюватиметься відповідно до наданих товаровиробниками заявок безпосередньо або з заводу самовивозом, або через операторів, в яких є досвід роботи, покриття на всю область і наявний транспорт для перевезення пального. Останнім рекомендовано застосувати мінімальні націнки на пальне. За заявками, які надавали аграрії, відпрацювали питання з громадами щодо замовлень пального партіями», – сказав Сергій Фролов.

На нараді порушили питання й бронювання військовозобов’язаних. Відповідні заявки аграрії подають безпосередньо до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Відбувається їх узгодження з іншими міністерствами. Як повідомив Сергій Фролов, станом на 23 березня надана згода на бронювання більше 9 тисяч військовозобов’язаних в області.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk