• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

«Чистий мозок» – дайджест спростувань медичних міфів №22

МІФ №1: У всіх вакцинованих від COVID-19 вагітних стався викидень – “приховані дані” випробувань 

У мережі поширюється чергова дезінформація про те, що “приховані дані” випробувань вакцини Pfizer проти COVID-19 нібито показують, що у всіх вагітних жінок, які отримали щеплення, трапився викидень. Про це начебто є свідчення у звіті «Сукупний аналіз повідомлень про небажані явища після отримання дозволу», де описано 270 вагітностей жінок, що отримали вакцину цього виробника. 

ФАКТ: У документі Pfizer-BioNTech, який компанія подала для реєстрації своєї вакцини, розглядаються деякі несприятливі повідомлення після вакцинації від COVID-19. Втім описані випадки не показують причинно-наслідковий зв’язок між небажаним явищем та вакцинацією. Немає доказів того, що всі вагітності жінок, які отримали щеплення у звітний період, закінчилися смертю плода. 238 вагітностей, які аналізуються в документі, тривали на момент написання тексту статті, і автори публікації ще не мали даних про результат вагітності. Також автори публікації не зіставляли ці дані із загальною кількістю вакцинованих вагітних жінок у світі чи у США.

Більше інформації тут: https://bit.ly/3oTDgE1

МІФ №2: Вакцинація під час пандемії провокує мутацію вірусу до варіантів, що є заразнішими

Розповсюджується твердження, що вакцинація від COVID-19 у розпал пандемії є причиною появи мутацій нових, більш заразних варіантів вірусу, а масова вакцинація від «Омікрону» взагалі “обернеться катастрофою”. Також у публікаціях заявляють, що «найбільше заразу розносять» саме вакциновані, і після кількох мутацій вірусу вони повністю втрачають імунітет до нього. Такі заяви належать бельгійському ветеринару та вірусологу Геерту Ванден Босше, популярному серед антивакцинаторів. 

ФАКТ: Наукові дані не підтверджують тези бельгійського ветеринарного лікаря Геерта Ванден Босше. Навпаки, дослідження показують, що вакцинація від COVID-19 знижує передачу інфекції та частково захищає від нових варіантів коронавірусу. Згідно з інформацією експертів Health Desk, жодна з наявних вакцин не є причиною появи більш небезпечних варіантів COVID-19. 

Більше інформації тут: https://bit.ly/3HUd1Vv

МІФ №3: Канада скасовує всі пов’язані із COVID-19 обмеження у відповідь на масові протести

У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що Канада з 28 лютого нібито скасовує всі обмеження, пов’язані з COVID-19, — у відповідь на масові протести руху так званих “далекобійників”. Насправді такі твердження не відповідають дійсності. 

ФАКТ: Деякі канадські провінції поступово пом’якшують жорсткі обмеження щодо COVID-19. Однак це пов’язано зі спадом захворюваності в Канаді, де майже 80% населення повністю вакциновані. Канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо підкреслив, що Канада все ще перебуває у розпалі смертельної пандемії, і певні обмеження діятимуть доти, доки ситуація не стане більш контрольованою.

Більше про цей міф тут: https://bit.ly/3sKBBSt

МІФ №4: FDA визнали, що вакцина Pfizer проти COVID-19 є “небезпечною”

Поширюється інформація про те, що в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) нібито визнали, що їх ввели в оману стосовно безпеки вакцини Pfizer проти COVID-19. «Серцеві напади відбуваються у 71 раз частіше, ніж від інших вакцин. Їхні вакцини вбивають двох людей на кожне врятоване життя», — нібито йшлося на віртуальному засіданні FDA.

ФАКТ: Подібна заява була зроблена незалежним спікером, не пов’язаним із FDA. Його висновки ґрунтуються на даних Системи звітності про побічні ефекти вакцини VAERS. Однак ці звіти не свідчать про причинно-наслідковий зв’язок, а лише демонструють часовий зв’язок між вакциною та побічними ефектами.

Більше у спростуванні: ​​​​https://bit.ly/3LC6iC2

МІФ №5: Щеплення призвело до смерті дитини

Дезінформатори розповсюджують повідомлення про смерть дитини нібито “після щеплення”. Як доказ наводять відео, на якому чоловік плаче біля нерухомого тіла дитини, а його намагаються заспокоїти люди навколо. Якоїсь додаткової інформації про те, яке саме щеплення було зроблено дитині, коли і де саме це сталося, користувачі не повідомляють. «Батько втратив сина після щеплення, моторошне горе. Бережіть своїх дітей», – описує відео один із користувачів.

​​ФАКТ: Перед нами відеопідробка. На поширених кадрах зображено дівчинку, яка загинула 20 жовтня 2021 року в результаті сирійсько-російського артилерійського обстрілу в місті Аріха. Того дня, за повідомленнями правозахисників, загинуло 12 мирних жителів.

Більше у спростуванні: https://bit.ly/34OMGdb

Міністерство охорони здоров'я України 

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk