• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Підвищення заробітної плати медикам в освітніх закладах: Полтавщина стала пілотною областю

Полтавщина стала пілотною областю, де напрацюють механізм для збільшення рівня заробітної плати тих медиків, які працюють у закладах освіти. Про це йшлося на нараді в облдержадміністрації за участі Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитра Луніна, народних депутатів України й фахівців профільних галузей.

«Указ Президента чітко регламентував підвищення заробітної плати для медпрацівників: 13,5 тисячі гривень – для медсестри, 20 тисяч – для лікаря в закладах охорони здоров’я. Ці зміни враховані в бюджеті. Але є медики, які працюють у закладах освіти. Питання рівня їхніх заробітних плат порушили на рівні міністерств. Щоб прийняти правильне й виважене рішення на території держави, потрібно змоделювати механізм на території однієї області. Пілотною обрали Полтавщину», – розповів Віктор Ляшко.
Сергій Шкарлет зазначив, що питання підвищення заробітної плати медичним працівникам закладів освіти не лишиться поза увагою.
«Медичні працівники щодня опікуються нашими дітьми, саме працівники первинної ланки медицини сьогодні мають перейматися здоров’ям учнів, проводити профілактику та діагностику захворювань, щоб вже менше навантаження лягало на стаціонарні заклади охорони здоров’я, – розповів Сергій Шкарлет. – У Полтавській області в закладах освіти працює приблизно 450 медичних працівників. Ці люди мають ту саму освіту, що і їхні колеги в поліклініках чи лікарнях, проте отримують значно нижчу зарплату. Полтавський регіон може бути взятий як експериментальний для того, щоб побудувати механізм підвищення заробітних плат для медичних працівників закладів освіти».
Т.в.о голови облдержадміністрації Дмитро Лунін зауважив, що в межах «пілоту» Полтавщина пропрацює з громадами, медиками, школами й садочками можливі концепти, які б найкраще було реалізувати по всій країні.
«Медичні сестри в наших школах і дитсадках мають отримувати гідну платню! Обласна державна адміністрація пропрацює концепти з громадами, педагогами, медиками та потім направить МОЗ і МОН свої напрацювання, бачення врегулювання зарплатні медиків в освіті. Полтавщина завжди активно бере участь у пілотних проєктах із реформування медицини, тому активно візьмемося і за цей процес», – розповів Дмитро Лунін.
Народна депутатка України Юлія Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій додала: «Наше завдання – підтримати медиків в освіті. Вдячна, що наші профільні міністри підтримують цю пропозицію. На її реалізацію потрібен час, проведення низки зустрічей, вивчення проблематики. Сьогодні ми працювали в Полтавській області. Дякую очільнику Полтавської ОДА за організацію нашої роботи протягом дня, народним депутатам. Нам вдалося поспілкуватися з працівниками освіти, безпосередньо з медиками. Тільки так ми можемо зрозуміти проблему, можливі шляхи її вирішення. Вдячна за конкретні пропозиції, які нам вдалося напрацювати сьогодні у межах візиту», – зауважила Юлія Гришина.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk