• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей до 6 років

У відповідь на виявлення вірусу поліомієліту в 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті в Україні ухвалено план реагування на спалах цієї хвороби. Адже поліомієліт може загрожувати невиліковним паралічем і навіть смертю невакцинованим дітям. Цій темі присвятили брифінг у Департаменті охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

Поліомієліт в Україні не діагностували протягом останніх 6 років, а на Полтавщині вірус циркулював аж у 1960-х роках. Про це повідомила в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» Ніна Дурдикулиєва.

«У державі оголосили масову інформаційну й вакцинальну кампанію для дітей, які з різних причин своєчасно не отримали щеплення від поліомієліту. До вчора в Україні було зареєстровано 20 випадків, 24 січня – ще один на Закарпатті. На жаль, статистика не втішає, – розповіла Ніна Дурдикулиєва. – Ліків від поліомієліту немає. Єдиний засіб – своєчасна вакцинація відповідно до календаря профілактичних щеплень».

Хворобу викликають поліовіруси, які потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та брудну воду. Вірус поширюється непомітно і швидко, дуже часто – безсимптомно. Найбільш вразливі до нього діти віком до 6 років.

«В Україні зафіксовано 2 тип поліомієліту. Від нього ми захищаємо дітей тільки інактивованою вакциною. Зараз розробляють оральну полімієлітну вакцину саме другого типу, – розповіла лікар-імунолог Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Бастаногова. – Наші тури складатимуться з кількох етапів. Перший – вакцинація ІПВ всім дітям, які не зробили її вчасно (це 1904 дитини). Далі в країну завезуть вакцину ОПВ із другим типом, і ми розпочнемо вакцинацію усіх дітей до 6 років нею».

В Україні вакцинація від поліомієліту входить до переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень. Для того щоб припинити циркуляцію поліовірусу та створити колективний імунітет, необхідно вакцинувати більше  95%  дітей. Зараз в Україні лише 73% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту. Торік у Полтавській області отримали щеплення від поліомієліту 89,7% дітей до 1 року, 91,5% – діти 18 місяців, 89,1% – діти 6 років, 91,2% – діти 14 років.

«Досягти сьогодні імунітету не лише при поліомієліті, а й при корі, дифтерії, інших інфекційних захворюваннях можна лише шляхом вакцинації, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я ПОДА  Віктор Лисак. – Наше завдання – дійти до кожної дитини, яка не отримала ІП, й захистити. Найстрашніше, що це захворювання викликає параліч та може призвести до інвалідності. Вакцини в області достатньо, вакцина 2 типу буде завезена найближчим часом. Зробити щеплення можна за місцем проживання у кожного сімейного лікаря. Головне – наша відповідальність і свідомість».

Симптоми поліомієліту:

  • сильний біль в уражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутись за кілька годин. Невиліковний параліч може призвести до постійної інвалідності та смерті;
  • лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання. За такої форми хвороби (у 25% випадків) вірус залишається непомітним через схожість із симптомами грипу і продовжує швидко поширюватись.

Особливо небезпечний для оточуючих безсимптомний перебіг поліомієліту (в 70% випадків). Через десятки років після первинного захворювання може розвиватися пост-поліомієлітний синдром: у дорослому віці людина починає відчувати нові м’язові болі, слабкість або навіть настає параліч.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту: в 2 та 4 місяці від народження – інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років – оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі). Шести доз вакцини необхідно і достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя. 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk