• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В Україні розробляють державні заходи підтримки господарств, які вирощують і утримують тварин локальних порід

Представники Міністерства агропромислового розвитку та продовольства України й Національної академії аграрних наук України у межах робочого візиту відвідали Полтавщину.

Ознайомилися з технологіями утримання та доїння корів, переробки молока на ДП «Дослідне господарство імені Декабристів». Це господарство – єдине в державі, яке утримує стадо айширської породи корів і має статус племінного. 

«У зв’язку з тим, що відбувається процес заміщення в Україні аборигенних і локальних порід вітчизняної селекції сучасними, виникла проблема, що зникають породи, які сотні років тому були одомашнені саме на території нашої країни, – зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак. – Вони є досить цінним генетичним фондом. Щоб зберегти локальні породи, разом із НААН вирішили розробити план заходів із підтримки господарств, які вирощують і утримують такі поголів’я. Звернулися до Кабміну щодо виділення 150 мільйонів гривень для підтримки господарств, які утримують аборигенні або зникаючі породи корів».

Нині в Україні загалом близько 10% локальних українських порід. Як розповів академік-серетар відділення зоотехнії, академік НААН України Остап Жукорський, 60% усіх порід сільськогосподарських тварин Європи – локальні. І тільки невеликий відсоток поголів’я – так звані індустріальні. 

«Із Полтавщини свого часу пішла не одна порода ВРХ, тут були вівці сокільської породи, багато порід курей. У процесі індустріалізації ми багато втратили, зокрема якісний продукт. Сьогодні боремося за те, щоб його відновити. Найголовніше, що зможемо повернути нашим людям, – смак продуктів, які виготовляли з сировини, яку давали ті тварини. І дивитися на це варто не лише з точки зору промислового виробництва, а й на галузь, яка дасть поштовх дрібнотоварному виробництву, фермерству, органічному виробництву продукції», – сказав Остап Жукорський.

Директор ДП «ДГ імені Декабристів» Володимир Цибенко розповів, що айширська порода корів належить до локальних. 

«Вона була завезена у 1980-му році з Фінляндії. Свого часу ми отримали на цю породу статус племінного репродуктора й досі її утримуємо. Постійно її поліпшуємо. На мій погляд, це найкраща з порід. Вона невелика, жирномолочного напряму. Найкраще підходить для нашої зони, добре використовує пасовища, стійка до різних захворювань. Нарощуємо поголів’я. Нині на підприємстві 600 корів, із них 386 – чистопородні айшири», – сказав Володимир Цибенко.

Пів року тому на підприємстві почав функціонувати мінімолокопереробний завод. Його продуктивність – 1 тонна молока за добу. Виготовляють продукцію з молока екстракласу на новітньому обладнані. 

«Продукція користується попитом. Вона якісна, смачна і відповідно приносить користь людям. Мінізавод – це нові робочі місця. Тут працюють чотири оператори, технолог, водій і реалізатор. Тобто наше державне підприємство не тільки виробляє сировину, а ще й переробляє її. Робочі місця, переробка сировини й виготовлення якісних продуктів – основна мета будівництва цього заводу», – додав Володимир Цибенко.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk