Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У двох районах Полтавщини провели аудит щодо використання земель сільськогосподарського призначення

За дорученням голови Полтавської облдержадміністрації на Полтавщині провели аудит щодо використання земель сільськогосподарського призначення на території області. Пілотними районами обрали Кобеляцький та Решетилівський.

Про проміжні результати перевірки повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило на засіданні Координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині.

За його інформацією в Кобеляцькому районі відбулося 8 засідань робочої групи, з них - 2 виїзних. Члени робочої групи виявили факти використання земель з порушеннями земельного законодавства.

«Зокрема, без договорів оренди використовується 1 тис. 434 га земель сільськогосподарського призначення. Землі, які належать  сільськогосподарським підприємствам - 233 га, фермерським господарствам - 168 га, приватним підприємцям - 1 тис. 35 га. Виявили факти незаконного розорення земель фермерськими господарствами. Провели аналіз сплати земельного податку. Також виявили громадян, які згідно з документами самостійно використовують земельні частки паїв, а по факту здають їх в оренду», - сказав Вадим Чувпило.

Здійснили перевірку й двох сільських рад Решетилівського району: Демидівської та Калениківської.

«За результатами перевірки виявили 4 одноосібні земельні ділянки, за які більше 2-х років не сплачують земельний податок та одну земельну ділянку площею 7 га з орендарем, якої уклали кінцевий договір на 25 років з цільовим призначенням під сінокоси, а фактично на цій площі висадили горіхи та виноград. Також у Калениківській сільській раді виявили 66 га, які Головним Управлінням Держгеокадастру були передані учасникам АТО, а фактично ці ділянки обробляє фермерське господарство», - розповів Вадим Чувпило.

Нині аудит проводять у всіх районах області. Результати оголосять 20 грудня.
«Про результати та остаточні висновки говоритимемо в грудні на засіданні колегії облдержадміністрації за участі фермерів, приватних підприємців, громадськості та правоохоронців. Тоді розберемося з питанням недофінансування місцевих бюджетів», - зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

Після аудиту в області створять прозорий відкритий реєстр земель в користуванні. У ньому показуватимуть реєстрацію речових прав на землю, ефективність використання землі, кількість вільних земель в області, здачу земель в оренду та інше.

konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk