• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Лохвицька громада отримає субвенцію на розроблення Комплексного плану просторового розвитку

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада з питань проведення містобудівного моніторингу реалізації положень Схеми планування території Полтавської області. Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін повідомив, що затверджена в 2013 році Схема планування території Полтавської області частково втратила актуальність.

«Є багато факторів, які втратили актуальність. Це і проведена децентралізація, змінився адміністративно-територіальний устрій, поява пріоритетів і напрямів розвитку, необхідність внесення змін у застарілі проєктні рішення та актуалізації картографо-геодезичної основи, – говорить Дмитро Лунін. – Містобудівна документація є складовою просторового планування територій. Улітку був прийнятий Закон України № 711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», введено новий вид містобудівної документації на місцевому рівні. З’явилося нове поняття – комплексний план просторового розвитку території територіальної громади».

Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури – начальник управління містобудування і архітектури Ірина Особік повідомила, що основним завданням є приведення Схеми області до актуального стану.

«Оновлення змін Схеми планування території Полтавської області має відбутися до 2025 року. Вона повинна розроблятися відповідно до нових факторів впливу на територію і розвиток регіону, – зазначає Ірина Особік. – Найбільше питання – планомірна робота з громадами. Адже змінився адміністративно-територіальний устрій, замість 25 районів тепер 4, 60 нових громад. Виникли нові поняття та пріоритети. Логістичні центри, хаби, великі території можуть підпадати під одну ідею, будуть укладатися міжмуніципальні угоди під туристичні напрями і маршрути».

Комплексний план просторового розвитку має бути у кожної громади. Уже є порядок розподілу субвенції на розроблення таких планів. Нині вже було 3 заявки в Полтавській області. Одна громада отримала дозвіл на використання субвенції. Це – Лохвицька громда Миргородського району Полтавської області.

Обласні державні адміністрації забезпечують проведення моніторингу реалізації Схеми. Завдання моніторингу – отримання показників стану і змін об’єктів містобудування відповідно до містобудівної документації для оцінки та прогнозу впливу на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних та громадських інтересів.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk