• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтавській області відбулися позачергові обстеження працівників харчоблоків шкіл, садків, дитбудинків, закладів оздоровлення та відпочинку

На Полтавщині проведені позачергові обстеження працівників харчоблоків закладів освіти. У ході чого виявлено 128 носіїв патогенного стафілококу. Про це говорили на апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації 8 листопада.

Виконувач обов’язків генерального директора Полтавського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Андрій Хайлов повідомив, що в 2021 році спалахів харчових отруєнь та інфекційних захворювань, пов’язаних із харчуванням, в області не зареєстровано. У 2020 році їх було 3 у Миргородському, Кременчуцькому та Полтавському районах.

«Усього в області зареєстровано 1294 випадки гострих кишкових інфекцій, показник 94,89 на 100 тис. населення, що вище, ніж в Україні (77,65), – розповів Андрій Хайлов. – Порівняно з минулим роком захворюваність знизилась на 17%, найвищі показники захворюваності в Пирятинському, Зіньківському, Решетилівському районах. Переважна більшість осіб, що захворіли, – діти».

Після постанова Головного державного санітарного лікаря України від 7 жовтня 2021 року № 15 були проведені позачергові обстеження працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, дитячих будинках інтернатах у зв’язку погіршення епідемічної ситуації. Перевірки відбулися в усіх містах та районах Полтавщини, обстежено 183 заклади дошкільної освіти, 175 закладів середньої освіти, 13 інтернатів. У результаті чого виявлено 128 носіїв патогенного стафілококу із 1044 осіб персоналу харчоблоків.

«Проведення позачергових обстежень не може забезпечити профілактики харчових отруєнь. Медичні огляди відповідних працівників мають проводитися постійно в плановому порядку з необхідною якістю та достовірністю результатів, – наголосив Андрій Хайлов. – Основним для профілактики харчових отруєнь є дотримання існуючих санітарних норм, правил та законів, які визначають якість та безпеку харчових продуктів».

Місцеві органи управління освітою відсторонили від роботи бактеріоносіїв для проведення санації та отримання повторних негативних результатів лабораторних досліджень.

У жовтні-листопаді цього року отримано 9 повідомлень про виявлення стафілококу у працівників харчоблоків закладів освіти, повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віта Ковальська.

Від роботи було відсторонено 53 працівники харчоблоків у Хорольській, Карлівській, Полтавській, Котелевській, Великорублівській, Зіньківській, Мартинівській громадах.

На сьогодні із 53 відсторонених працівників до роботи повернулися 27 чоловік.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk