• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

26 квітня – Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Яка підтримка надається цій категорії постраждалого населення?

Генеральною Асамблеєю ООН 26 квітня проголошено Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Безперечно, для органів соціального захисту населення області забезпечення соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетів щоденної діяльності та уваги, адже майже 18 тисяч мешканців області мають відповідний статус.

У межах державної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2024 рік області затверджено 46,7 млн грн, які спрямовано на проведення гарантованих законодавством виплат.

У І кварталі поточного року з державного бюджету для забезпечення соціальних виплат спрямовано 10,6 млн грн.

З метою надання додаткових соціальних гарантій вразливим верствам населення, в області забезпечується реалізація заходів Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області.

В рамках Програми у 2023 році на додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи було спрямовано
18 млн грн

Виділені кошти спрямовуються на:

  • забезпечення безоплатними ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатним зубопротезуванням;
  • виплату щорічної адресної допомоги дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
  • виплату додаткової матеріальної допомоги на лікування;
  • на виплату компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян, у тому числі осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В рамках обласної Програми передбачено забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області.

Для проведення оздоровчої кампанії вказаної категорії громадян, в рамках Програми з обласного бюджету у 2023 році виділено 3,7 млн грн, що дозволило охопити послугами із санаторно-курортного лікування 421 особа.

У 2024 році заплановано оздоровлення 356 осіб вказаної вище категорії на що з обласного бюджету спрямують 4,1 млн грн.

Майже 6,9 млн грн спрямовано на допомогу дружинам (чоловікам) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою (1735 осіб) та 7 сімʼям, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких повʼязана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

З метою вирішення актуальних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департаментом соціального захисту облвійськадміністрації підтримується постійний діалог з громадськими Чорнобильськими організаціями.

Напрацьовані ініціативи й надалі будуть впроваджуватися через обласну Комплексну програму соціального захисту населення.

Роз’яснення стосовно соціальних гарантій, передбачених громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, можна отримати: за телефоном безкоштовної гарячої лінії з питань соціального захисту 0800500620, або звернувшись до відділу з питань соціального захисту осіб з інвалідністю та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департаменту соціального захисту населення облвійськадміністрації за телефоном (0532) 68 12 34.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk