• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Порядок виявлення, обліку та передачі безхазяйного нерухомого майна у власність територіальної громади

Полтавська обласна військова адміністрація інформує про необхідність впорядкування безхазяйного майна в межах територіальних громад та оформити право комунальної власності відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до статті 335 Цивільного Кодексу України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.

Частина першої статті 181 Цивільного Кодексу України встановлює, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Безхазяйні речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйного нерухомого майна на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Алгоритм взяття на облік безхазяйного нерухомого майна:

  1. Створення постійно діючої комісії при виконкомі, яка буде опікуватися питаннями безхазяйного нерухомого майна та затвердження всіх нормативних актів, які будуть регулювати процедуру.
  2. Виявлення безхазяйного нерухомого майна.
  3. Фіксація факту наявності безхазяйного нерухомого майна.
  4. Отримання інформації від органів виконавчої влади, установ та організацій, щодо наявності даних про об’єкт в реєстрах.
  5. Виготовлення чи оновлення технічної документації на об’єкт нерухомості.
  6. Взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, органом, що проводить державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
  7. Розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації з метою виявлення власника, щодо безхазяйного нерухомого майна.
  8. Через 12 місяців з моменту взяття на облік об’єкта звернутися до суду, щодо визнання права комунальної власності на безхазяйне нерухоме майно.
  9. Державна реєстрація права комунальної власності.

В результаті співпраці між облвійськадміністрацією та Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» представлений  алгоритм оформлення безхазяйного майна у комунальну власність. З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://decentralization.ua/news/17685.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk