• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Полтавська академія неперервної освіти ім. М. В. Остроградського провела для вчителів семінар із міжнародного гуманітарного права

14 березня 2024 року у Полтавській академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського для вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін і предмета «Захист України» відбувся семінар-тренінг «Сучасні підходи до навчання міжнародного гуманітарного права (МГП): як зацікавити учнів?», організований у рамках Програми військово-патріотичного виховання дітей та молоді Полтавського району на  2023–2025 роки, одним із напрямків якої є формування  громадянських компетентностей учнів, зокрема в галузі МГП.

Спікери – кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Львівського національного університету імені Івана Франка, співавтор підручника з МГП Володимир Лисик; старший викладач кафедри філософії і економіки освіти  ПАНО Тетяна Ланевська.

Під час  вебінару доповідачі розкрили питання сутності, змісту, джерел МГП, основні принципи його застосування, навели категорії осіб під час збройного конфлікту, засади захисту цивільних під час збройного нонфлікту, ознаки  відповідальності за серйозні порушення МГП. Висвітлення цієї надзвичайно важливої проблеми відбулося у контексті екстраполяції правових засад Міжнародного гуманітарного права на міжнародний збройний конфлікт, розпочатий РФ проти України.

Упродовж семінару вчителі ознайомилися не тільки з базовими знаннями з міжнародного гуманітарного права, а й із методичними інструментами щодо впровадження цих знань у свої навчальні предмети, отримали рекомендації та методичні матеріали для впровадження питань міжнародного гуманітарного права у свою діяльність.

Серед учасників заходу були й освітяни, що добровільно воювали на фронті.   Вони долучилися до обговореня конкретних прикладів, пов’язаних із застосуванням МГП під час війни. Їхні коментарі, які базувались на власному досвіді, сприяли глибшому усвідомленню учасниками  теми семінару.

Дотримання МГП  – це  ознака цивілізованої держави. Тому для  розбудови України як цивілізованої держави  педагогам  важливо володіти тематикою МГП та  поширювати знання з міжнародного гуманітарного права серед учнівства.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk