• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині презентували інструменти Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві

На Полтавщині сільськогосподарське виробництво здійснюють  3,8 тис. підприємств, зокрема 2,6 тис. фермерських господарств, а також 185,7 тис. особистих селянських господарств. Значна частина продукції сільського господарства виробляється мікро - та малими підприємствами. Своєчасне поповнення обігових коштів, можливість залучення кредитних ресурсів в разі потреби сприятиме подальшому розвитку і становленню цих підприємств.

На цьому наголосив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут піл час освітнього заходу для малих агровиробників з нагоди початку роботи Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

«Старт діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві відкриває нові можливості як для аграріїв, так і для банків. Аграрії зможуть розширити свої можливості у доступі до фінансування, банки – зменшити свої ризики, що сприяє зацікавити їх до  співпраці з малими підприємствами, – розповів Володимир Когут. – За два місяці поточного року 187 аграріїв області отримали 622 млн грн, із них 70 млн грн – за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Також у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота п'ять агропідприємств отримали кошти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства й на розвиток тепличного господарства.  У результаті реалізації програм буде створено 19 постійних робочих місць та 498 сезонних».

Експерт з питань кредитування IFC Роман Колібаба розповів, що агровиробники, які обробляють до 500 га та зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР), можуть отримати кредит як для капітальних інвестицій, так і для поповнення обігових коштів.

Позичальники можуть:

- отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років;

- кредити для купівлі землі до 10 років;

- обігові кошти на строк до 3 років з максимальною сумою гарантії кредиту на одного позичальника 30 млн грн. 

Крім того, агровиробники мають можливість отримати вигідніші умови кредитування, поєднавши дві програми: часткове гарантування за кредитами та часткову компенсацію процентів у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Довідково. Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є небанківською фінансовою установою, засновником якого є Кабінет Міністрів України. Над створенням та запуском Фонду разом Мінагрополітики працювали представники Світового банку та Європейського Союзу. (https://pcgf.com.ua/)

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk