• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

3 березня – Всесвітній день слуху

Навіть тимчасова втрата слуху спричиняє дискомфорт і знижує якість життя. Постійне ж прогресування хвороби зрештою може стати причиною серйозних проблем фізичного та психологічного характеру: погіршення здатності чути безпосередньо пов’язане з депресією, емоційною ізоляцією, зниженням розумових здібностей.

У людей працездатного віку приглухуватість небезпечна тим, що може призвести до порушення пам’яті, зниження продуктивності. Людина втрачає здатність швидко й ефективно налагоджувати соціальні контакти. Через дзвін у вухах погіршується сон, підвищується чутливість до звуків.

Проблеми зі слухом у дітей позначаються на соціалізації. Дитина не може встановити повноцінний контакт з однолітками, приглухуватість негативно впливає на її освіту. І у підлітка, і в дорослої людини глухота значно підвищує ризик виникнення депресій, панічних атак, фобій та інших психічних порушень.

Приглухуватість у літніх людей часто стає причиною соціальної ізоляції. Через відсутність повноцінного спілкування людина почувається самотньою. Вона часто додумує те, що не розчула, і в підсумку може хибно трактувати те, що каже співрозмовник та навіть провокувати конфлікти. Може розвинутися параноя, страх. Крім того, існує небезпека втрати орієнтації в просторі, запізнілої реакції на небезпеку, розвитку недоумства.

Можливі причини зниження слуху

  • Загородження слухового каналу. Може виникнути через утворення сірчаної пробки, гнійника, потрапляння у вухо води або сторонніх предметів, інфекцій у зовнішньому вусі. Піддається успішному і швидкому лікуванню.
  • Хвороби середнього вуха. Є найчастішою причиною зниження слуху. Сюди відносяться запальні процеси в середньому вусі (отити), порушення рухливості кісточок (отосклероз) і пошкодження органів слуху через різку різницю тиску з зовнішньої і внутрішньої сторони барабанної перетинки (баротравми). Останні можуть статися під час занять дайвінгом, вибуху петарди або феєрверку, і призводять до розтягування або розриву барабанної перетинки. Як правило, хвороби середнього вуха успішно лікуються медикаментозним або хірургічним шляхом.
  • Вікові зміни. Приблизно одна з трьох людей похилого віку стикається зі зниженням слуху: спочатку з її життя “зникають” дуже тихі та високочастотні звуки, а потім і звичайна мова. Відбувається це з огляду на природне зношування органів слуху і порушення передачі сигналів до слухового нерва. Найчастіше процес незворотній і необхідна корекція за допомогою апаратного протезування. Щоправда, багатьох турбує, чи може слуховий апарат погіршити слух. Це виключено, якщо апарат було підібрано правильно.
  • Вплив постійного шуму і гучних звуків, а також травми голови, побічна дія деяких ліків. Принцип той самий, що і з віковою приглухуватістю: по суті, через зовнішні чинники відбувається передчасне старіння органів слуху. Цим часто страждають військові, будівельники, фермери, стоматологи, вихователі, музиканти. Зокрема, сюди належать проблеми зі слухом у дитини або дорослої людини, пов’язані з прослуховуванням гучної музики в навушниках.

Вивчивши симптоми проблем із внутрішнім вухом і визначивши ймовірні причини приглухуватості, лікар ЛОР призначає потрібні дослідження (аудіометрію та ін.) і підбирає метод лікування. Важливо розуміти, що чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим вища можливість повного одужання. Відтягування ж лікування, навпаки, може закінчитися повною глухотою. Щоб не допустити подібного, важливо не тільки вчасно помітити зниження слуху, а й проводити профілактичні заходи

Що робити, щоб надовго зберегти слух?

  • Уникайте різких звуків, місць із підвищеним шумом або використовуйте шумозахисні беруші чи навушники.
  • Скоротіть час, проведений у навушниках, не виставляйте гучність на максимум.
  • Періодично проводьте час у тиші, щоб вуха могли “відпочивати”.
  • Не запускайте застудні захворювання, виключіть безконтрольний прийом антибіотиків.
  • Відмовтеся від вушних паличок – з їхньою допомогою можна пошкодити слуховий канал або заблокувати його вушною сіркою.

 

Ірина Видрик, лікар-отоларинголог КНП «Чутівська центральна лікарня»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk