• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Вакцинація, як профілактика захворювань

Профілактика інфекційних захворювань – це сукупність заходів, спрямованих на ізоляцію хворих, розрив механізму передачі хвороби, формування несприятливості до збудників захворювання.

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань.

Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекцій, і таким чином формує захист проти хвороби.

Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу, захворюваність на поліомієліт знизилась на 99%, глобальна смертність  від кору – на 75%, щорічна смертність від правця новонароджених – більше ніж у 13 разів.

Щороку завдяки щепленням вдається врятувати близько 3 млн. дітей, запобігти 750 тисячам тяжких ускладнень інфекційних хвороб.

В Україні вакцинація проводиться згідно з Календарем профілактичних щеплень, який розроблено з урахуванням міжнародного досвіду.  На сьогодні  він є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету.

До нього входять вакцини від десяти інфекційних захворювань: кашлюку, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції/ Hib – інфекції, гепатиту В та поліомієліту.

Більшість цих хвороб мають загрозливі, смертельно небезпечні ускладнення, такі як параліч, пневмонія, ураження серця, мозку.

Ефективність імунізації є найвищою у разі дотримання зазначених у Календарі вікових термінів вакцинації та ревакцинації.

Обов’язкові щеплення роблять із першого дня життя:

  • щеплення проти гепатиту В роблять у пологовому будинку в першу добу після народження;
  • щеплення проти туберкульозу робляться на 3-5 добу життя дитини;
  • у 2 місяці дитина отримує друге щеплення проти гепатиту В;
  • у 2 місяці проводиться перша вакцинація проти кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, Hib – інфекції;
  • в 4 місяці проводиться друга вакцинація проти кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, Hib – інфекції;
  • в 6 місяців проводиться третя вакцинація проти кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту, гепатиту В;
  • в 12 місяців проводиться щеплення проти кору, паротиту, краснухи (1 доза) та ревакцинація проти Hib – інфекції;
  • у 18 місяців проводиться перша планова ревакцинація проти кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту;
  • в 6 років проводиться щеплення проти кору, паротиту, краснухи ( 2 доза) та ревакцинація проти дифтерії, правцю, поліомієліту;
  • в 14 років проводиться ревакцинація проти поліомієліту;
  • в 16 років проводиться ревакцинація проти дифтерії, правцю;
  • надалі починаючи з 26-ти років, кожні 10 років проводиться ревакцинація проти дифтерії, правцю.

Також існують рекомендовані щеплення, які активно застосовуються у світі для попередження таких захворювань як пневмококова інфекція, гостра респіраторна хвороба COVID-19, менінгіт, ротавірусний гастроентерит, грип, вітряна віспа, гепатит А, папіломавірусна інфекція, жовта лихоманка, тощо.

Їх часто роблять за епідемічними показаннями та для виїзду за кордон у країни, які мають ендемічну розповсюдженість цих захворювань.

Охоплення вакцинацією на рівні 95% дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями.

Сьогодні, у зв’язку з військовою агресією російської федерації, значно знизилось охоплення населення вакцинацією. Це підвищує ймовірність виникнення та поширення інфекційних захворювань. Також негативно впливає на захворюваність міграція населення, скупчення людей у прихистках, підвищений ризик травмування, часом недоступність якісної медичної допомоги та ослаблення імунітету на фоні постійного стресу.

Саме тому важливо своєчасно робити профілактичні щеплення та захистити себе і своїх дітей від інфекційних захворювань та їх наслідків.

 Тетяна Богданович, лікар-інфекціоніст дитячий КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня ПОР»

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk