Обласний конкурс „Краща книга Полтавщини - 2016"

Надрукувати

Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації оголошено прийом заявок для участі в обласному конкурсі „Краща книга Полтавщини - 2016".

Мета конкурсу - сприяння максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб населення області у вітчизняній книжковій продукції, підвищення рівня книговидавничої справи на Полтавщині, популяризації творчості місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги.

Основні завдання конкурсу - стимулювання професійного зростання фахівців видавничих організацій, їх конкуренції, підвищення статусу професій, пов'язаних із видавничою справою, сприяння у виданні творів сучасних місцевих авторів, виявлення кращих видань місцевих авторів, забезпечення високого професійного рівня підготовки видань та розвитку мовної культури.

У конкурсі можуть брати участь - видавництва, видавничі організації, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі, навчальні та бібліотечні заклади, громадські та творчі організації.

Заявка на участь в конкурсі відповідно до Положення про обласний конкурс „Краща книга Полтавщини", затвердженого наказом Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації від 23.07.2013 № 34-Од, що зареєстрований в Головному управлінні юстиції у Полтавській області 30.07.2013 за № 54/1990, подається Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю до 30 вересня 2016 року. Відповідно до наказу Департаменту від 29.07.2016 № 39-Од „Про організацію проведення конкурсу „Краща книга Полтавщини" у 2016 році".

 

Конкурс проводиться у таких номінаціях:

„Краще історико-краєзнавче видання" – подаються наукові та науково-популярні дослідження, пізнавальна та навчальна література (крім підручників), довідкові та енциклопедичні видання з історії краю, біографічні дослідження, присвячені видатним діячам науки і культури;

„Краще навчальне видання та підручники" – подаються навчальні посібники, фундаментальні дослідження полтавських вчених, викладачів вищих навчальних закладів;

„Краща поетична збірка" – подаються поетичні збірки полтавських авторів;

„Краще прозаїчне видання" – подаються романи, повісті, збірки оповідань, новел, есе полтавських авторів;

„Краще видання для дітей та юнацтва" – подаються прозові та поетичні твори, пізнавальна література для дітей та юнацтва.

„Культура і мистецтво" - кращі високохудожні видання, присвячені культурі і мистецтву;

„Гран-прі" обласного конкурсу „Краща книга Полтавщини" - унікальні, фундаментальні видання універсальної тематики, які стали подією у вітчизняному книговиданні.