Previous Next

«Казахстан – Україна: дружба, загартована полум’ям війни» Микола Степаненко

Надрукувати

На підставі документів військової пори з Архіву Президента Республіки Казахстан, архівних документів з фондів Національного музею історії України в Другій світовій війні, Меморіального комплексу та Центравльного державного архіву України висвітлюється роль Казахстану у визволенні нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників, відновленні народного господарства в звільнених районах України.

У книзі простежено бойовий шлях в Україні дивізій, сформованих у Казахстані, висвітлено героїчний подвиг рядових воїнів і партизанів-казахстанців, а також внесок казахстанців-трудівників тилу в справу перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні.

У праці досліджена безпрецедентна в історії евакуація дитячих будинків, закладів освіти, науки культури, заводів і фабрик до Казахстану. Створення казахстанцями умов, які дозволили в рекордно короткі строки, демонструючи зразки трудового героїзму, випускати евакуйованим підприємствам продукцію воєнного призначення. Видання відображає найвищий злет єднання народів, коли переважає все, що гуртує і навіки викарбує в народній пам’яті події, пов’язані з боротьбою за визволення України.

Книга видана у ТОВ «Кременчуцька міська друкарня» накладом 500 примірників.