• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Друзі, у нас на "ПОШУКу" не тільки цікаві книжки. Тут і пізнавальні лекції. Доктор історичних наук зі Львова Дмитро Білий розказав про знакові перемоги в історії України.

Previous Next

Український сміх - не дурнуватий... Новинка, точніше новий погляд, на "Енеїду" І. Котляревського. Полтавська "Просвіта" видала безсмертний твір з унікальними ілюстраціями та коментарями.

Previous Next

Письменниця й журналістка з Василькова Київської області Марина Варич на "ПОШУКу" презентувала свою книгу «У ніч на страсну п’ятницю», надруковану минулоріч у видавництві «Друге дихання». За словами директора видавництва Володимира Даниленка, книгу нині перекладають румунською й білоруською мовами.

Previous Next

Друзі, на "ПОШУКу" крім книжок є багато фішок. Що ви знаєте про вітряки, старі та дерев'яні? До нас приїхав гість із Харкова, який знає про них все! Майстерня Олега Яриніча презентує листівки та постери. І, уявляєте, всі з вітряками. До речі, є й з Полтавщини.

Previous Next

Саме зараз у ПОУНБ імені І.П. Котляревського тривають
Урочистості з нагоди 20-ліття художньо-рекламної агенції «Дивосвіт» та 10-річчя книгарні «Полтавська книга».

Previous Next

Друзі! Ви ще не бачили унікальне видання «Енеїда» І.П. Котляревського (Санкт-Петербург, 1809 р.) з автографом автора? Тоді поспішайте. Виставка одного видання в обласній бібліотеці триватиме до 14.00 год.

Previous Next

Добрий ранок, книгомани!
Сьогодні працюємо з 10:00 до 18:00 у Полтавській обласній універсальній бібліотеці імені І.П. Котляревського.
Вхід на всі заходи – вільний!
Урочиста церемонія відкриття виставки-ярмарку «ПОШУК» о 10.30 на 1-му поверсі.
Подія, яку ви не можете пропустити. Виставка одного видання «Енеїда» І. П. Котляревського (Санкт-Петербург, 1809 р.) з автографом автора.
До зустрічі на «ПОШУКу»!
#ПошукПолтава #ЯіКнига #Ukrainenow #poltava

Творча зустріч із педагогом, поетесою, громадською діячкою Марією Чумарною

Марія Чумарна – поетеса, прозаїк, драматург, педагог, журналіст, дослідниця  феномену української культури, автор досліджень про символіку українських народних казок, календарно-обрядових пісень, дум. Відомою є книга Марії Чумарної «Код української вишивки», яка є спробою розкрити сенс кодового запису України, відображеного на сорочках і рушниках, скринях і вівтарях. «Сорочка – не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини…Готова сорочка стає наче живою істотою, яка творить довкола себе особливий енергетичний контур, особливу ауру, що має гармонізуватися із тілом людини», – йдеться у книзі.

Марія Чумарна хоче, щоб люди зрозуміли, що одні і ті ж символи, з такою послідовністю використовувані в усіх видах орнаментального мистецтва (і не лише в Україні, а по всьому світі), не могли бути лише прикрасою побуту: вони мали велику оберігаючу і зцілюючу силу. Силу, яку повернути собі нині так важливо. Дослідниця радить: «Якщо ви хочете створити на білому полотні найповнішу, найгармонійнішу «поему» любові – вишивайте білим по білому: ця вишивка має найтоншу енергетику. Як свідчив містик XVII ст. Сведенборг, у білому одягнуті найвищі ангели».

Чекаємо всіх! Запевняємо, буде цікаво!

 

Знайомство з Юрієм Коцегубом – молодим письменником з Нових Санжар.

Наш земляк  Юрій Коцегуб увійшов до вісімки кращих молодих літераторів України.

Юрій – активіст Полтавської обласної громадської молодіжної організації «Молода Просвіта», лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2012) у номінації  «Романи», володар спеціальної відзнаки літературного конкурсу «Гранослов» (2016), Всеукраїнського конкурсу рукописів прози «Крилатий лев» (2017). 

Книгу, яку презентує автор на «ПОШУКу» -«Болбочан. Поміж двох вогнів». Його називали контрреволюціонером, старорежимним генералом, реакціонером, звинувачували у зраді. За ним полювали білогвардійські та більшовицькі агенти, плелися численні інтриги. Легендарного командира і творця добровольчої Запорозької дивізії полковника Петра Болбочана ненавиділи чорні, білі, червоні. Навіть свої… Бажання служити Україні і власному народу, а не партіям чи шкурним інтересам було найбільшим злочином Петра Болбочана. Незважаючи на всі перепони, Запорозька дивізія стала однією з найбоєздатніших частин Армії УНР. Їх боялися і поважали.

Історичний роман «Поміж двох вогнів» розповість про становлення й боротьбу Запорозької дивізії, проллє світло на протиріччя з урядом та окремими політиками, дасть відповідь: ким був насправді Петро Болбочан.

 

Сторінка 1 із 2

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

Книжкова виставка-ярмарок «ПОШУК-2019»

d1.png
d2.png
d3.png
d4.png
d5.png
d6.png
d7.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk