• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Побачать світ нові історико-краєзнавчі монографії Віктора Ревегука

Патріотизм (від грецького «патріс») - це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. Чи є сьогодні альтернатива патріотизму? Мабуть, ні. І якщо в суспільстві буде панувати нігілізм, нехтування долею рідної країни, це призведе до бездержавності і ще гіршого життя...

Національне патріотичне виховання є складовою частиною політики національної безпеки держави в гуманітарній сфері, спрямованої на формування національної ідентичності молоді, поваги до рідної країни, готовності захищати свою Вітчизну. Воно являє собою систематичну і цілеспрямовану діяльність органів державної влади і громадських організацій з формування у молодих громадян високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.

У Полтавській області на підтримку української книги, виданої регіональними видавництвами, завдяки сприянню керівництва облдержадміністрації та обласної ради, консолідованій роботі депутатського корпусу обласної ради, у 2016 році заплановано витратити 597 тисяч гривень. Кошти передбачено спеціальною Комплексною програмою комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки.

В умовах суспільно-політичної ситуації в Україні соціальний запит суспільства сфокусовано на необхідності підтримки ідей захисту державних інтересів. Пріоритет надається соціально-значущим виданням для дітей та юнацтва, де висвітлюється тема державності, єдності та героїзму українського народу, а також науково-популярній, історико-краєзнавчій та музичній літературі.

Серед видавничих проектів, рекомендованих експертною радою для включення до Плану випуску соціально значущих видань на 2016 рік, є дві монографії відомого дослідника - краєзнавця, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Віктора Яковича Ревегука:

«Протибільшовицький Рух опору на Полтавщині у 20-30 роках ХХ століття».

Протибільшовицький Рух опору на Полтавщині у 20-30 рр. минулого століття практично недосліджений у історико-краєзнавчій літературі. Тому не випадково автор пропонованої читачам наукової роботи обрав предметом свого дослідження саме цю тему і подав її у вигляді тематично пов'язаних між собою нарисів. Робота виконана головним чином на основі документів, що зберігаються у відомчому архіві Управління СБУ в Полтавській області.

«Полтавці — поборники державної незалежності України».

Збірник містить 93 коротких біографічних нарисів уродженців Полтавщини — борців за незалежність України доби Української революції (1917-1921 рр.), радянського періоду (20-80 роки ХХ ст.) та короткі дані про 98 полтавців, які загинули під час проведення антитерористичної операції (АТО), захищаючи свободу і територіальну цілісність своєї Батьківщини.

 Монографії Віктора Ревегука

У науково-дослідницькій роботі згаданий вчений спеціалізується на багатьох темах, які свого часу були «закритими». Серед них історія національного відродження українців, повстанський рух на Полтавщині, історія голодоморів 1921–1923 рр., 1932–1933 рр., 1947 р.; останні роки життя в Полтаві видатного письменника-гуманіста В. Г. Короленка, організація національно-патріотичного підпілля полтавців та їх життя у роки німецької окупації.

В. Ревегук, який є автором більше 200 наукових праць, опрацьовує величезну кількість джерел: архівних, наукових статей, монографій, епістолярну спадщину, мемуарну, науково-публіцистичну й белетристичну літературу. За можливості він спілкується зі свідками історичних подій, доповнюючи їхніми спогадами архівно-документальні дані.

Творчий доробок полтавського науковця адресований не тільки студентсько-учнівській чи викладацькій аудиторії, а й усім небайдужим до історії рідного краю та боротьби українського народу за державну незалежність, усім , хто прагне отримувати знання не лише за старими академічними підручниками.

Історико-краєзнавчі монографії В.Ревегука сприяють вихованню особистісних рис громадянина України, загальнолюдських духовних ціннісних орієнтацій, сприйняття ідей патріотизму на основі особистісного усвідомлення досвіду історії.

Згадані видавничі проекти, автором яких є В.Ревегук, будуть реалізовані комунальним видавництвом «Полтавський літератор».

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk