Previous Next

В ОДА розглянули питання прозорості Держархбудінспекції та відкритої системи розгляду дозвільних документів

Надрукувати

У Полтавській ОДА відбулася регіональна нарада із уповноваженими органами місцевого самоврядування та архітектури та новоствореними органами держархбудконтролю.

«Сьогоднішня нарада присвячена новелам, які є у законодавстві з Державного архітектурного контролю. Обговоримо три головних питання, одне з яких - будівельна амністія, подача відповідних заяв, документів в електронному вигляді та загальні питання», - зазначив заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.

«На сьогоднішній нараді ми презентуємо нововведення у Держархбудконтролі. Одне із питань про прозорість Держархбудінспекції, мається на увазі для великих забудовників об'єктів класу наслідків СС3. Держархбудінспекція намагається бути відкритою, доступною. Створений пілотний проект, де забудовники можуть відстежувати, на якій стадії розгляду перебувають їхні дозвільні документи, сертифікати, заяви про внесення змін, коли кінцевий термін розгляду та який результат. Це все для того, щоб вони не шукали і не телефонували, щоб усе це дізнатися. Вся інформація буде у відкритому доступі, буде видно де і хто займається їхнім питанням та на якій стадії розгляду. Це все стосується поки що великих забудовників, але до кінця року у нас запрацює ще клас наслідків СС2, які будуть стосуватись багатоквартирних будинків, соціальної сфери», - розповіла директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова.

Під час наради розглянули також питання про механізм «будівельної амністії» в Україні (порядок прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт) та як реєструвати онлайн повідомлення про початок виконання робіт.