Previous Next

На Полтавщині перевірять стан цивільного захисту населення

Надрукувати

Контрольна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно рятувальних служб у Полтавській області відбудеться у березні 2019 року. Однак готуватися до неї в області почали заздалегідь. На засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, говорили про недоліки, які потрібно усунути.

Що саме перевірятимуть? Про це присутніх поінформував начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

За його словами, перевірка стосуватиметься всього цивільного захисту області та територіальних підсистем: від складання відповідних положень до системи оповіщень.

Віктор Стеблянко звернув увагу керівників міст районного значення на необхідності зареєструвати всі відповідні положення в органах юстиції.

Усім районам потрібно приділити більше уваги формуванням цивільного захисту. Такі формування утворюються для проведення великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також для проведення відновлювальних робіт, які потребують залучення великої кількості населення і техніки.

Нині допрацювати потрібно Глобинському, Гребінківському, Зіньківському, Карлівському, Котелевському, Миргородському, Оржицькому, Полтавському, Чорнухинському районам. Взагалі не ведуть робу у Ловицькому, Машівському, Шишацькому районах.

«Пропоную фахівцям цих районів прибути до Управління з питань цивільного захисту, і ми допоможемо зробити цю роботу», - зазначив Віктор Стеблянко.

Крім того, 24 жовтня цього року перевірятимуть систему оповіщення.

 «Система ця в нас працює, але перед нами стоїть задача переоснащення та реконструкції існуючої. Найперше, що потрібно зробити – це продумати відповідні положення, замовити проекти нових конструкцій. Найкраще в цьому плані спрацювали Горішні Плавні та Кобеляцький район. У гіршій бік варто відзначити Миргородський, Полтавський, Гребінківський райони та Глобино», - сказав Віктор Стеблянко.

Роман Товстий наголосив, що до перевірки мають поставитися всі керівники відповідально.

«Тут не потрібно ніяких фінансових затрат, головне робити вчасно свою роботу. Ще раз прошу і вимагаю, насамперед, керівництво районів, завершити цю роботу вчасно», – зазначив Роман Товстий.

Крім цього на засіданні обговорили готовність місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування до зими та стан протипожежного захисту населених пунктів у сільській місцевості та створення підрозділів пожежної охорони.