Previous Next

День захисників і захисниць України та День Українського козацтва відзначили в обласному центрі

Надрукувати

На території філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації – відкрили нову експозицію Стіни пам’яті полеглих за Україну.

Директор Музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега розповів, що традиційно до 14 жовтня кожного року колективом музею розробляються нові експозиції.

«Сьогодні  маємо за честь презентувати нову експозицію в пам'ять про загиблих наших земляків і побратимів, уродженців області, які загинули з лютого 2016 року по травень 2021. Завдяки ініціативі Наталії Чепіги, керівництву області реалізували цей проєкт. Війна однакова в різні часи, ми повинні пам’ятати про це і вчити цінувати життя нашу молодь», – сказав Віктор Дейнега.

Він нагадав, що минулого року на території музею відкрили Стіну пам’яті полеглих за Україну, яка раніше була встановлена на стінах Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Пам’ять полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання. Присутні на заході поклали квіти до Стіни пам’яті.

Заступник голови ОДА Катерина Рижеченко назвала цей захід важливою подією для всієї області та від імені голови облдержадміністрації Олега Синєгубова привітала учасників події з Днем захисників і захисниць  України.

«Кожного року, коли настає цей день, я бажаю мирного неба. Але мені все одно хочеться, щоб наступне свято було насправді святом, без присмаку гіркоти, коли ми не бажатимемо мирного неба, а йому радітимемо, що ми не сподіватимемося поверненню бійців із передової, а бачитимемо їх разом із їхніми родинами, мамами, дружинами, дітьми. В цей день найменше, що ми зможемо зробити, це подякувати захисникам і вшанувати тих, хто вже не повернеться», – зауважила Катерина Рижеченко.

«У сьогоднішній день неможливо не сказати слів вдячності. Сьогодні свято мужності, витримки, подвигу наших захисників. Хочеться, щоб на цій стіні більше не було прізвищ військовослужбовців, правоохоронців, волонтерів, які віддали найцінніше – життя, щоб країна могла рухатися далі. Ми повинні пам’ятати цей подвиг», – зауважив заступник голови обласної ради Олександр Лемешко.

Також на заході презентували книгу  Пам’яті добровольців-захисників з Полтавщини, які загинули в АТО. Книгу передано представнику Полтавської ОДА для зберігання і увіковічення пам’яті героїв

Також члени родин полеглих воїнів висадити саджанці молодих ялинок, щоб вони назавжди стояли біля Стіни пам'яті непохитною почесною вартою. Вихованці дитячої школи «Юний європеєць» підготували концертну програми.

Цього дні в Полтаві відбувся марш учасників АТО/ООС.