Previous Next

На Полтавщині більше 700 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах

Надрукувати

Протягом року 311 сімей подолали складні обставини та були зняті з обліку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Як повідомила начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Інна Конончук, під соціальним супроводом цього року  перебували 706 сімей, які потрапили в складні життєві обставини.

З початку року провели 1тис. 505 перевірок умов утримання та виховання дітей, які проживають у сім’ях, де батьки  чи особи, які їх замінюють, ухиляються від  виконання батьківських обов’язків. Виявили 177 дітей, які вперше потребували соціально-правового захисту. З батьками провели профілактичну роботу.

«Особлива увага приділяється роботі з сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. На обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, районних адміністрацій, міськвиконкомів, районних у містах радах перебувало 615 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах із 547 сімей, із них – 24 дитини, над якими скоєно насильство», - розповіла начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Інна Конончук.

Кількість дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей з підстав скоєння насильства над дитиною, з початку року збільшилася з 16 до 24 дітей. Службами у справах дітей  з початку року взято на облік 9 сімей, у яких жорстоко поводилися з дітьми.

В області створили  4 патронатні сім’ї  у Диканському, Решетилівському Козельщинському та Хорольському районах. У цих сім’ях надають соціальну реабілітацію та  психологічну допомогу дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Як запобігти дитячій безпритульності та бездоглядності обговорили на  засіданні  Координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації «Про попередження дитячої безпритульності і бездоглядності, профілактики правопорушень серед дітей та захист дітей від жорстокого поводження, у тому числі кіберзлочинців».

Аби створити безпечне середовище для дітей, служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, правоохоронці та заклади освіти мають посилити  співпрацю у попередженні  жорстокого поводження з дітьми. Активніше проводити роботу щодо профілактики вчинення неповнолітніми  правопорушень.

Крім цього, органи місцевого самоврядування мають створити служби у справах дітей об’єднаних територіальних громад.