Previous Next

«Крюківський вагонзавод активно розпочав виготовляти нові вагони для Укрзалізниці» – Олег Синєгубов

Надрукувати

На Крюківському вагонобудівному заводі розпочали реалізовувати проєкт на постачання 100 нових пасажирський вагонів для Укрзалізниці. Нещодавно підприємство отримало майже 1 млрд грн авансу.

«Тривалий час завод не отримував великого державного замовлення. Нарешті є контракт, і є аванс на виробництво 100 нових спальних вагонів. Терміни, які оговорені в угоді між заводом та Укрзалізницею, будуть витримані. Етап виробництва хотілося б пришвидшити,  і підприємство, певні, підтримає таку ініціативу», – повідомив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков під час робочого візиту на КВБЗ.

«Крюківський вагонзавод активно виконує замовлення УЗ. Уже готові два вагони, які будуть представлені на виставці в Києві під час святкування незалежності. Також розкроєно 25 кузовів, близько 18 вагонів вже зварено, 8 – пофарбовано, зібрано 30 візків ходової», – зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Він додав, що загалом Укрзалізниця та КВБЗ уклали контракт на понад 3 млрд грн.

«Це одне з найбільших держзамовлень в історії КВБЗ та вагомий внесок не лише у промисловість Полтавщини. На підприємстві працює понад 4 000 працівників. Після отримання авансу, оголошено про набір додаткових працівників, щоб завод збільшував свої потужності. Це саме та підтримка вітчизняного виробництва, про яку неодноразово зазначав Президент України», – сказав Олег Синєгубов. Раніше на КВБЗ неодноразово приїжджали перші особи й обіцяли підтримку й фінансування, але факт залишається фактом: уперше за 20 років велике державне замовлення підприємство отримало саме завдяки Президенту Володимиру Зеленському та нинішній команді Кабміну, Міністерства інфраструктури, обласної адміністрації.

У найближчі місяці перші вагони будуть поставлені Укрзалізниці, і пасажири зможуть ними скористатися.

Загалом цього року, резюмує Олександр Кубраков, на розвиток залізниці України в бюджеті передбачено 4 млрд грн. З них 3 млрд грн на придбання нових пасажирських вагонів, 1 млрд грн – на інфраструктурні проєкти, які спрямовані на покращення пасажирського сполучення.